Mauro Icardi ve Rashica için istenen bonservis bedeli belli oldu!

Mauro Icardi
Mauro Icardi

Galatasaray'ın sezon başında kiralık olarak kadrosuna kattığı Mauro Icardi ve Milot Rashica için istenen bonservis bedeli belli oldu.

Galatasaray'ın Süper Lig'de son haftalarda yakaladığı çıkışta başrol oynayan Mauro Icardi ve Milot Rashica için istenen bonservis bedeli ortaya çıktı.

Icardi için dev bonservis bedeli

Mauro Icardi, Beşiktaş ve Başakşehir maçlarında sergilediği performans ile dikkatleri üzerine çekti. Arjantinli golcünün kontratı şimdiden konuşulmaya başlandı.

Galatasaray’ın PSG’den bedelsiz kiraladığı ve ücretinin sadece 750 bin euroluk kısmını karşılayacağı Arjantinli star için yapılan pazarlıklarda opsiyon maddesinin yüksek bedelden dolayı koyulmadığı bildirildi.

Fransız ekibinin Inter’den 50 milyon euroya aldığı Icardi’nin satın alma opsiyonu olarak 30 milyon euroyu istediği ve bunun da sarı-kırmızılılar tarafından çok yüksek bulunduğu için kontrata dahil edilmediği belirtildi.

  • Diğer taraftan teminat mektubu formülünün de Finansal Fair Play’e takılacağı hesaba katılarak sözleşmede opsiyon maddesinin yer almadığı vurgulandı. Galatarasay'ın Icardi için aceleci olmayacağı ve sezon sonunda durumunu masaya yatıracağı belirtildi.

Rashica da aynı

Galatasaray’da yine kiralık olarak kadroya katılan Milot Rashica için de benzer bir durum yaşandı.

Norwich City’den bedelsiz kiralanan Rashica’nın satın alma opsiyonu için İngilizlerin istediği 18 milyon euro yüksek bulunurken, teminat mektubu formülü de FFP için sıkıntıya yol açacağından Kosovalı futbolcunun sadece kiralandığı bildirildi.