20.356 Takipçi

Sporun en ‘zıpır’ halini sizlerle buluşturuyoruz! Türkiye ve dünyadan tüm spor dallarına ait gelişmeleri kendimize ait bir dille anlatmaya devam ediyoruz. Sporu takip ederken keyif de alacağınıza eminiz.

MKE Ankaragücü-Beşiktaş maçı Kayseri'de oynanacak

Ankaragücü-Beşiktaş karşılaşması Kadir Has Stayumu'nda oynanacak.
Ankaragücü-Beşiktaş karşılaşması Kadir Has Stayumu'nda oynanacak.

Türkiye Futbol Federasyonu, daha önce açıklanan Osmanlı Stadı'nın zemininin, sporcu sağlığını riske edecek durumda olduğu tespit edildiği için yarınki MKE Ankaragücü-Beşiktaş maçının Kayseri'deki Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı'na alındığını duyurdu.

İçindekiler

Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında yarın yapılacak MKE Ankaragücü-Beşiktaş maçı Kayseri'ye alındı.

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, Spor Toto Süper Lig kulüplerinden MKE Ankaragücü'nün maçlarını oynadığı Osmanlı Stadı'nda hafta başından beri yapılan rutin incelemeler esnasında, son bakım çalışmaları sırasındaki hatalı uygulamalar sonucu saha zemininin futbol oynanmayacak ve sporcu sağlığını riske edecek durumda olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Osmanlı Stadı'nın zemininin futbol oynamaya elverişli olmadığı gerekçesiyle maç Kayseri Kadir Has Stadyumu'na alındı.
Osmanlı Stadı'nın zemininin futbol oynamaya elverişli olmadığı gerekçesiyle maç Kayseri Kadir Has Stadyumu'na alındı.

TFF, daha önce, yarın saat 19.00'da Osmanlı Stadı'nda oynanacağını duyurduğu MKE Ankaragücü-Beşiktaş müsabakasının, aynı tarih ve saatte Kayseri'de Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı'nda oynanmasına karar verdi.

Öte yandan, maçlarını yine Osmanlı Stadı'nda oynayan Spor Toto 1. Lig kulüpleri Gençlerbirliği ve Osmanlıspor da saha zemini futbol oynanacak hale gelinceye kadar maçlarını başka statlarda yapacak.

İlginizi çekebilirMehmet Yiğiner: TFF son dakika golü attı