Muslera herkesi hayrete düşürdü

​Muslera herkesi hayrete düşürdü
​Muslera herkesi hayrete düşürdü

Galatasaray teknik heyeti Fernando Muslera'nın yaşadığı form düşüklüğünün sebebini araştırıyor.

Galatasaray’da sezon başından bu yana en çok eleştirilen isimlerin başında gelen Fernando Muslera’nın yaşadığı düşüşün sebebi araştırılıyor.

Skorer’in haberine göre; yaşadığı performans düşüklüğünün sebepleri araştırılan Uruguaylı file bekçisi, savunma tandeminden, iki beke kadar birçok farklı isimle görev yaptı. Üstelik Cim-Bom, son 7 maçta 5 farklı düzenle (3-4-3, 4-4-2, 4-2-3-1, 4-3-2-1, 4-1-4-1) sahaya çıktı.

Muslera için bir ilk

Süper Lig’de son 6 maçın 4’ünde puan kaybeden Galatasaray’da kaleci Fernando Muslera’nın yaşadığı performans düşüklüğünün nedenleri ve çareleri araştırılıyor. 2011 yılından bu yana sarı-kırmızılı formayı giyen Muslera, ilk kez böylesine bir form düşüklüğüyle dikkat çekti.

Eleştiri okları Muslera'ya yöneltildi.
Eleştiri okları Muslera'ya yöneltildi.

Uruguaylı eldivenin yaşadığı sıkıntıda birçok neden ön plana çıktı. Cim-Bom’da taktiksel diziliş, tandem kurgusu ve takımın yaşadığı düşüş, Muslera’yı da direkt etkiledi. Galatasaray’ın son 7 haftada 5 farklı diziliş kullanması kaleyi de yakından etkiledi. 3-4-3, 4-4-2, 4-2-3-1, 4-3-2-1 ve 4-1-4-1 gibi farklı varyasyonlar deneyen sarı-kırmızıların takım savunması da buna göre şekillendi. Ayrıca savunma tandeminde Maicon, Denayer ve Serdar Aziz’in dönüşümlü oynamaları da bir diğer faktör oldu. Savunma kurgusunda da özellikle sol bek kısmında Latovlevici ve Linnes arasında sık değişimler yaşandı. Tüm bunlar, futbolcuların birbirleriyle ilişkilerini de etkiledi.

8 maç 6 gol

Ayrıca bu 6 haftada Fenerbahçe, Başakşehir, Trabzonspor ve Beşiktaş gibi zorlu rakiplere karşı deplasmanda çıkılan maçlar da performansını doğrudan belirledi. Kaleci Muslera bu 6 haftalık süreçte kalesinde 13 gol gördü. 31 yaşındaki eldiven daha önceki 8 haftalık süreçte ise sadece 6 gol yemişti