NTV'den Galatasaray'a 'kafa karıştıran' özür cevabı!

​NTV'den Galatasaray'a 'kafa karıştıran' özür cevabı!
​NTV'den Galatasaray'a 'kafa karıştıran' özür cevabı!

NTV Radyo ve Televizyon Yayıncılığı A.Ş., Galatasaray Kulübünün özür talebine cevap verdi. Yapılan resmi açıklamada, söz konusu programın NTV haber kanalıyla hiçbir ilgisi bulunmadığı ve NTV haber kanalında böyle bir program yayınlanmadığı belirtildi.

Galatasaray Kulübünün, Kırmızı Çizgi isimli programda sarı kırmızılı oyunculara yönelik sarf edilen sözlerden dolayı NTV ve NTV Spor’un akreditasyonunu durdurmasının ardından, kanaldan konuya ilişkin ilk açıklama geldi.

NTV’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, söz konusu programın NTV haber kanalıyla hiçbir ilgisi bulunmadığı ve NTV haber kanalında böyle bir program yayınlanmadığı belirtildi.

NTV ayrıca, Galatasaray’ın özür talebinde bulunmasının ve akreditasyonların iptal edilmesinin hangi gerekçeyle alındığının da anlaşılmadığının altı çizildi.

NTV Radyo ve Televizyon Yayıncılığı A.Ş. imzalı metnin tamamı şu şekilde;

  • Galatasaray Spor Kulübü tarafından dün yapılan yazılı açıklamada, NTV Spor logosuyla yapılan yayındaki bir programla ilgili olarak NTV Haber kanalından kurumsal düzeyde özür beklendiği ifade edilmiştir. Aynı açıklamada ayrıca, NTV haber kanalı temsilcilerinin Galatatasaray Spor Kulübü’nün faaliyetleri ile ilgili akreditasyonlarının durdurulduğu belirtilmektedir.
  • Söz konusu programın NTV haber kanalıyla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. NTV haber kanalında böyle bir program yayınlanmamıştır. Hal böyleyken özür talebinde bulunulması ve akreditasyon iptali konusundaki kararın hangi gerekçeyle alındığı tarafımızca anlaşılamamıştır.
  • Galatasaray Spor Kulübü’nün değerli yöneticilerinin bu kararı yeniden gözden geçireceğine inanıyoruz. Galatasaray Spor Kulübü gibi büyük ve köklü bir camia ile “NTV” gibi yayın ilkelerine sıkı sıkıya bağlı bir haber kanalının ilişkilerinin sağlıklı bir zeminde hep devam edeceği konusunda hiçbir şüphe olmaması gerekir.
  • Saygılarımızla,
  • NTV Radyo ve Televizyon Yayıncılığı AŞ