Östersunds'tan Galatasaray maçı için 1 maçlık transfer

​Östersunds'tan Galatasaray maçı için 1 maçlık transfer
​Östersunds'tan Galatasaray maçı için 1 maçlık transfer

Galatasaray'ın Avrupa Ligi'ndeki rakibi Östersunds, kalecisinin sakatlanmasının ardından UEFA'dan izin istedi, 4. ligden 1 maçlığına kaleci transfer etti.

Östersunds kalecisi Andreas Andersson yaşadığı sakatlık nedeniyle Galatasaray karşısında takımını yalnız bırakacak. Birinci kalecinin yokluğunda rövanşta kaleyi Aly Keita koruyacak.

İsveç ekibinin UEFA'ya gönderdiği listede ise yalnızca iki kaleci ismi bulunuyordu. Andersson'un sakatlanmasıyla takım 18 kişilik kadro için yalnızca bir file bekçisiyle kaldı. Bunun üzerine harekete geçen Östersunds 2 gün kala transfer yaptı. Aynı kentin bir diğer takımı olan ve İsveç 4. Ligi'nde mücadele eden IFK'nın İngiliz file bekçisi Andrew Mills kadroya dahil edildi.

YÖNETİCİLER ARADI, DİREKT UÇAĞA BİNDİ

Takımıyla İngiltere'de kampta bulunan ve Alsen'e karşı hazırlık maçına çıkmaya hazırlanan 23 yaşındaki file bekçisine telefonla ulaşan ve kendisini ikna eden Östersunds yöneticilerinin çağrısı üzerine doğrudan uçağa binen ve İsveç'e giden Mills için UEFA'ya başvuruldu.

Östersunds yetkilileri, içinde bulundukları durumu anlatarak, Mills’i Galatasaray karşısında 18 kişilik kadroya almak üzere UEFA'dan izin istedi. Transferin bir maçlık olduğu, Mills'in ardından kendi takımına döneceği belirtildi.

"GALATASARAY FORMASIYLA GEZERDİM"

Östersunds kafilesiyle İstanbul'a gelen Mills, "16 yaşındayken ailemle birlikte 4 ay Türkiye'de kaldım. Etrafta favori takımım Galatasaray'ın formasıyla gezerdim. Şimdi Galatasaray'a karşı sahaya çıkacağım, şok içindeyim" dedi.

Kaynak: Haberler.com