Panathinaikos başkanından büyük hakaret: Türkiye'ye gelir...

​Panathinaikos başkanından büyük hakaret: Türkiye'ye gelir...
​Panathinaikos başkanından büyük hakaret: Türkiye'ye gelir...

Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos, Türk takipçilerine hareket etti.

Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos, sosyal medya üzerinden Türk takipçilerine hakaret etti.

Tehditler savurdu

Fanatik'in haberine göre; son maçta Fenerbahçe'ye mağlup olan Panathinaikos'ta başkan Dimitris Giannakopoulos, sosyal medya hesabından ailesine küfür eden Türk takipçilerine tehditler savurdu.

Obradovic’i sevmediğini açıkladı

Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos sosyal medyayı savaş alanına çevirdi.
Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos sosyal medyayı savaş alanına çevirdi.

Instagram hesabından yaptığı açıklamada, Obradovic'i "malum sebeplerden" ötürü sevmediğini belirten Dimitris Giannakopoulos, "Onun hakkında geçtiğimiz günlerde patlıcan resmi paylaşmıştım. Bu, Yunanistan'da şaka olarak kullanılan yaygın bir tabirdir. Sizin koçunuzun da sinirlendiği ya da üzüldüğü zaman suratının geldiği renk budur. Bu asla sizin takımınıza karşı olan bir hakaret değildi. (Haklı ya da haksız olmasından bağımsız olarak) birkaç gün önce kazandığınız galibiyetten sonra yazdıklarınızı sabırla bekledim, şakalarınızı takip ettim. Birçok Türk ve Yunan takipçim hesabımı tarihi bir savaş tartışmasına çevirerek saygısızca yorumlar yazdı. Bu yorumların hiçbiri benim görüşümü yansıtmamaktadır. Basketbol bir spordur ve savaş değildir. Ve sizi temin ederim ki benim ailem hakkında bir yorum yapan daha olursa Türkiye'de onun evine gelir …" yazdı.

Bu yorumların ardından Giannakopoulos'un hesabı Türk ve Yunanlıların tartıştığı bir yere dönüştü. Türk takipçilerden Giannakopoulos'a tepki yağdı.