"Pis Türk dediler, benim de kafam attı"

Almanya 3. Ligi'nde oynanan Duisburg-Lotte maçında kırmızı kart gören Barış Özbek, çok konuşulan olayı anlattı.

Almanya 3. Ligi'nde oynanan Duisburg-Lotte maçında kırmızı kart gören Barış Özbek, o gün yaşananları Beyaz TV'ye anlattı.

"Bana, Pis Türk dediler"

Dışarı çıkarken kendisine 'Pis Türk' denilerek bağırıldığını belirten Özbek, "Şimdi orada ağzıma doğru hamle oldu. Hakem hiç bakmadan bana direkt kırmızı kart gösteriyor. Buraya kadar sorun değil. Ben tamam dedim. Sonuçta bir şey yapamam ve ilk kırmızı kartım değil. Dışarı çıkarken arkamdan Pis Türk diyorlar. Çocuğa bir şey yapmadım. Bunlar yere düşünce kafam attı. Pis Türk deyince ayağına bastım ve dışarıya çıkmak isterken sağdan ve soldan adam geldi. Ben kendimi korumak için kollarımı açtım. Hakem hiçbir şey yapmadı.Bana 14 maç ceza vereceklerini ve savunmamı yollayacaklarını söylediler. Ben burada ırkçı söyleme maruz kaldım. Tabi ki savunmamı yapacağım." şeklinde konuştu.

Ne olmuştu?


Duisburg ile Lotte arasındaki maçın 26. dakikasında Barış'ın rakibine yaptığı harekete hakem faul çaldı. Bu karar üzerine sinirlenen Barış, rakibini iterek düşürdü. Kırmızı kartın çıktığı pozisyonda rakip oyuncular Barış'ın üzerine yürüdü. Ancak Barış'ın dokunduğu oyuncular kendilerini yerde buldu. Barış'ı antrenör Ilia Gruev beline sarılarak sahadan çıkardı.