SPORUN EN ‘ZIPIR’ HALİNİ SİZLERLE BULUŞTURUYORUZ! TÜRKİYE VE DÜNYADAN TÜM SPOR DALLARINA AİT GELİŞMELERİ KENDİMİZE AİT BİR DİLLE ANLATMAYA DEVAM EDİYORUZ. SPORU TAKİP EDERKEN KEYİF DE ALACAĞINIZA EMİNİZ.

20.356 Takipçi
ZPOR HAKKINDA

Rıdvan Dilmen: Bu kural derhal değişmeli

Rıdvan Dilmen, tartışmalı pozisyon hakkında açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Süper Lig 3. haftada Beşiktaş evinde Antalyaspor'u ağırladı ve sahadan 3-2 mağlup ayrıldı. Antalyaspor'un attığı ilk gol tartışma yaratırken ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen bu kuralın değişmesi gerektiğini söyledi.

İçindekiler

Antalyaspor, Beşiktaş'ın Vodafone Park'ta 45 maçlık yenilmezlik serisine son verdi. Sahadan 3-2'lik sonuçla ayrılan kırmızı beyazlılar, bu sezon Süper Lig'deki ilk galibiyetini almış oldu. Antalyaspor'un attığı ilk gol ise ofsayt tartışmalarına neden oldu ve futbol camiasını ikiye böldü.

Maçın 20. dakikasında Antalyaspor'un yaptığı atakta, savunma arkasında atılan top Adriano'nun kafasından sekti ve Doukara'nın önüne düştü. Doukara, soğukkanlı bir vuruşla takımını 1-0 öne geçirdi.

Beşiktaş'ın yediği tartışmalı gol için Kural Kitabı ne diyor?
İlginizi çekebilirBeşiktaş'ın yediği tartışmalı gol için Kural Kitabı ne diyor?
Vodafone Park'ta olay yaratan gol!
İlginizi çekebilirVodafone Park'ta olay yaratan gol!

Eski hakemler Deniz Çoban ve Mustafa Çulcu, pozisyonun temiz olduğunu vurgularken, ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen bu görüşe katılmadı.

Rıdvan Dilmen pozisyonla ilgili şu ifadelerde bulundu:

  • "Çarpsaydı ofsaytmış, kurtarmak isterse ofsayt değilmiş. Ben bu kuralı inandırıcı bulmuyorum ve bana kalırsa derhal değiştirilmesi gerekiyor. Bu işin başında olan insanların, bu kuralın yanlış olduğunu görmesi gerekiyor."