20.356 Takipçi

Sporun en ‘zıpır’ halini sizlerle buluşturuyoruz! Türkiye ve dünyadan tüm spor dallarına ait gelişmeleri kendimize ait bir dille anlatmaya devam ediyoruz. Sporu takip ederken keyif de alacağınıza eminiz.

Rıdvan Dilmen'den Fatih Terim itirafı: Arda Turan'ı savundu

Arda Turan Rıdvan Dilmen Tarkan
Arda Turan Rıdvan Dilmen Tarkan

Spor yazarı ve usta yorumcu Rıdvan Dilmen son günlerde gündemi meşgul eden milli takım merkezli gerginlikler hakkında çarpıcı açıklamalar yaptır. Rıdvan Dilmen, Arda Turan'a sahip çıkarken; Türkiye Futbol Federasyonu'na yüklendi ve 'Anahtarı versinler, alırım' dedi. Tarkan benzetmesi ise sosyal medyada ses getirdi.

NTV Spor ekranlarının usta yorumcusu Rıdvan Dilmen, son dönemde milli takım cephesinde yaşayan gerginliklere ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

TRT Spor’da yayınlanan 'Futbolun Zirvesi' isimli programda sert açıklamalarda bulunan Rıdvan Dilmen, Arda Turan’a sahip çıktı ve Türkiye Futbol Federasyonu’na yüklendi. Rıdvan Dilmen ayrıca, Fatih Terim ile aralarının açıldığını da belirterek, ‘Ben kafamı çevirdim, Fatih Terim de çevirdi. Selamlaşmıyoruz’ ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen ayrıca kamuoyunun ‘kıskanç’ olduğunu öne sürerek, ‘Bizim kıskançlığımız var’ şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilirEnes Kanter'e Türkiye'den engel
İlginizi çekebilirTFF'den hakemlerle ilgili jet karar
Rıdvan Dilmen, TRT Spor'da gündemi değiştirecek açıklamalarda bulundu.
Rıdvan Dilmen, TRT Spor'da gündemi değiştirecek açıklamalarda bulundu.

Rıdvan Dilmen’in çarpıcı demeçlerinden satır başları şu şekilde;

  • “Bu adam Barcelona'da, daha önce Atletico Madrid'de oynadı. Çok fazla para kazanıyor, kızlarla fotoğrafları falan çıkıyor. Bizim kıskançlığımız var. Güzel bir kız görsün, Allah sahibine bağışlasın demez, oh der. Rıdvan'a bak, NTV'den, Tivibu'dan, TRT'den para alıyor, götürüyor der. Aylardır oynamayan bir oyuncuysa, oynatma Arda'yı o zaman. Hocası Arda'nın tecrübesinden faydalanmak istemiştir. Hiçbir maçı 90 dakika tamamlamadı galiba. Ben 10 aydır konuşuyorum, ciddi şeyler söylüyorum. Milletin yalandan söylediği bir şey manşet oluyor. Arda da Arda, ne var abi Arda, 100 maç oynamış, 50'sinde galip gelmiş. O gülme, ağlamadır aslında. Medyada kulübedeki halini değil, gülerkenki halini gösterdiler.”
Arda Turan, İzlanda maçından oyundan çıkarken çekilen bu görüntüsüyle ciddi şekilde eleştirilmişti.
Arda Turan, İzlanda maçından oyundan çıkarken çekilen bu görüntüsüyle ciddi şekilde eleştirilmişti.

“HEYKELİNİ DİKERDİK”

  • “Arda'nın yaşantısını konuşabiliriz, Tarkan gibi yaşasaydı... Arda kimseye hayır demeyen, arkadaşının babası bize bağlanır mısın diyince, bağlanan biri... Rıdvan abiye ayıp olmasın, Sinan abiye ayıp olmasın... Ayıp, Türkiye futbol tarihinin 1 numarasıdır, tanıtım açısından. Kendini korusaydı, 3 tane heykelini dikerdik. Arda'nın oynadığı takım 65-70 tanesinde yenilmemiş. Bu formuyla oynamamalı, ama bir futbolcuyu halkın önüne atmak hatadır. Bu çocuk sizin gazete müdürlerinizin yazdığı gibi kumar oynuyorsa, açıklayın ve gelmesin diyin. Babamın oğlu mu Arda? Ben Arda'nın avukatlığını yapmıyorum.”
Arda Turan gündemden düşmüyor.
Arda Turan gündemden düşmüyor.

FEDERASYONA SALVOLAR

  • “Seneye Eylül'e kadar resmi müsabakamız yok, şansa bak. 5 yıllık bir proje çizip, hocayı mı değiştireceksin, devam mı edeceksin, bunlar ayrı konular. Türkiye'de TFF misyonunu tamamlamıştır. Bir ampute takımına sarılmış gidiyorlar şimdi. Başarılı çünkü. Türk Milli Takımı, otellerde silahlar, uçaklarda tekmeler, tokatlar, 5 oyuncu gidiyor, 5 oyuncu geri geliyor. federasyon başkanı yabancı kuralı olsun diyor, sonra olmasın diyor, video hakem gelsin diyor, sonra gelmesin diyor. Kurulları değiştireceğim diyor, 21 kişiden 1 kişi değişiyor. MHK, Tahkim aynı. Demek ki rahatsız değilmişsiniz."
Fatih Terim istifasının ardından sessizliğini koruyor.
Fatih Terim istifasının ardından sessizliğini koruyor.

FATİH TERİM VE KÜSLÜK SÖZLERİ

  • “Fatih hoca ile ben aylardır görüşmüyorum. Moralim bozuk olunca Fatih hocanın evine kadar giden bir insanımdır. Selamlaşmıyoruz şimdi. Eşim merhaba dedi, ama Fatih hoca büyüğümüzdür, ben de kafamı çevirdim, o da çevirdi.”
Fatih Terim'in yüksek tazminatı spor kamuoyu tarafından sert şekilde eleştiriliyor.
Fatih Terim'in yüksek tazminatı spor kamuoyu tarafından sert şekilde eleştiriliyor.

“TAZMİNATI CEBİNİZDEN ÖDEYİN”

  • “Fatih Terim, bir kontrat yapmıştır. Kontratında beni gönderirseniz, bu kadar vereceksiniz, ben gidersem, bu kadar vereceğim demiş. Federasyon da görevine son vermiş Alaçatı'daki olaydan dolayı. Sonra Fatih hoca haklı olarak, ihtarname gönderiyor aylıkları yatırın diye. Hukuk diyormuş ki, 1 hafta içinde cevap verin. 15 gün oldu, 1 hafta içinde cevap verdiler mi, vermediler mi? Hiç cevap vermemek, 1-0 hukuken mağlup duruma düşmek mi? O kadar hukukçunuz var, niye cevap vermediniz. Lucescu 250 bin euro civarında alıyor. Fatih hocaya da öderseniz, aylık 500-550 bin euroya hoca çalıştırmış olacaksınız. Siz zengin adamlarsınız, devlete vermeyin, verin cebinizden parayı. Çok şükür paranız var.”
Otoritesi sorgulanmaya başlanan Yıldırım Demirören, istifa söylentilerine cevaben herhangi bir açıklama yapmadı.
Otoritesi sorgulanmaya başlanan Yıldırım Demirören, istifa söylentilerine cevaben herhangi bir açıklama yapmadı.

“ANAHTARI VERSİNLER, ALIRIM”

  • “Futbolu dizayn etmek için al anahtarı derlerse, alırım. Federasyon başkanlığında falan gözüm yok. Hiç para istemeden, hiçbir şeye karışmadıktan sonra, teknik direktör tercihi, ben futbol dünyasını iyi bilen, topu iyi bilen bir insanım. Federasyon başkanı bana hesap falan sormayacaklar, 4-5 yıl sonra Türkiye'ye veririm hesabı. Rıdvan Dilmen değil, Mustafa hoca da olabilir. Oradaki dizayn farklı bir şey. Saha dışında şeffaf olursak, saha içini çözeriz. Bu ülkenin belli kriterleri var. Her şey iyi giderken, futbol camiasını kötüye gitmesi, beni rahatsız ediyor. Ben saha dışını yönetemem, bilemem ki."

İLGİLİ HABERLER