Rıza Çalımbay yeni görevine çok yakın!

Rıza Çalımbay Malatya yolcusu
Rıza Çalımbay Malatya yolcusu

Antalyaspor’dan ayrılan teknik direktör Rıza Çalımbay, "Yeni Malatyaspor yönetimi ile bir görüşme oldu. Fakat Antalyaspor’daki sözleşmem henüz sonlandırılmadığı için detayları konuşamadık. Sözleşme sorununu halleder halletmez görüşeceğim" açıklamasında bulundu.

Rıza Çalımbay yönetiminindeki Antalyaspor ligdeki 5 maçında da galibiyet alamadı.

Ertuğrul Sağlam’ın istifasının ardından teknik heyet arayışlarına başlayan Yeni Malatyaspor, Antalyaspor’daki görevinden ayrılan Rıza Çalımbay’ı gündemine aldı.

İrfan Buz ve Hamza Hamzaoğlu konusunda zemin yoklaması yaptıktan sonra rotasını Rıza Çalımbay’a çeviren sarı-siyahlı yönetim, transfere son noktayı koymak için tecrübeli hocayla bir görüşme gerçekleştirecek.

"Evet görüştük"

Yeni Malatyaspor’un başına geçeceği yönündeki haberlerin üzerine bir açıklama yapan Çalımbay, Evkur Yeni Malatyaspor yönetimi ile bir görüşmem oldu. Fakat Antalyaspor’daki sözleşmem henüz sonlandırılmadığı için detayları konuşamadık. Sözleşme sorununu halleder halletmez görüşeceğim diye konuştu.

Yeni Malatyaspor yönetiminin Çalımbay’ı Karabük maçı öncesi takımın başına getirmeyi planladığı öğrenildi.

Rıza Çalımbay, bir süre önce Antalyaspor’da Eto'o ve Nasri ile yaşadığı sıkıntılarla gündeme gelmiş ve görevinden ayrılmıştı.