Rodrigues ayrılıyor mu? Mustafa Cengiz açıkladı

​Rodrigues ayrılıyor mu? Mustafa Cengiz açıkladı
​Rodrigues ayrılıyor mu? Mustafa Cengiz açıkladı

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılı camianın gündemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'da başkanlık görevine geldiği günden bu yana maddi sorunlarla uğraşan Mustafa Cengiz kulübün gündemini değerlendirdi. A Spor'a konuşan Cengiz çarpıcı ifadeler kullandı.

Başkanlığa hazır mıydı?

Göreve geldiğinde başkanlığa hazır olmadığını itiraf eden Cengiz, "Başkanlığa yüzde 60 hazırdım. Başkan seçilmeye ne ben tam ne de eski yönetim hazırlıklıydı. Çünkü ötelenmiş, ertelenmiş yüzlerce sorunla karşılaştım. Bunların aylarca önceden halledilmiş olması gerekirdi" dedi.

"Keşke rehinler olmasaydı"

Dursun Özbek'in tutumu hakkında konuşan Cengiz, "Mehmet Cansun, Özhan Canaydın, Ünal Aysal ve Adnan Polat'ın da kulüpte paraları vardı. Hiçbiri dile getirmedi. Dursun başkanımın da o parayı alması gerekiyor ancak telaş gösterilmesini normal bulmuyoruz. Galatasaray'da kimsenin parası kalmaz. Kendisinden bunu düzeltmesini rica ettik, noter yoluyla da rica ettik, yine 'Hayır' dedi. Hatta benim tarafımdan ödenmesi gerektiğini söyledi. Telaş yapıp düğümler atmanın gereği yok. Dursun başkana da belli bir saygı içerisindeyim. Keşke bu teminat ve rehinler olmasaydı" dedi.

"Kayınvalidem 1 aydır bizdeymiş"

Kulübün sorunlarına kendini kaptırdığını söyleyen Mustafa Cengiz, "İki aydır şirketime uğramadım. Yönetimdeki arkadaşlarımız, tapu kadastro memurları gibi çalışıyorlar. Mesai ve izin yok. Zamanım, sıfır. Kayınvalidem 1 aydır bizde kalıyormuş. Dün gece öğrendim. Eve biraz geç gittim, geç yatmıştım. Ses duydum, 'Kim var' dedim. Hanım, 'Annem var' dedi." ifadelerini kullandı.

“Ben müdahale edemem”

İbra konusunda değinen Özbek, “Galatasaray'da kimsenin borcu kalmaz. Dursun başkanın da kalmaz. Menajerin veya futbolcunun da kalmaz. Bununla ilgili telaş gösterip düğüm atmanın gereği yok. Mali Genel Kurulu için tek bir plan hazırlamadım. 'Özbek ibra edilmesin.' demedim. İbra verilmeyecekse de bir edep içerisinde, verilecekse de bir edep içerisinde olacak. Siz birinin hakkını yerseniz aynanın karşısına geçip gönül rahatlığıyla tıraş bile olamazsınız. Genel kurul ne derse o olur. Ben genel kurulun iradesine müdahale edemem" diye konuştu.

Garry Rodrigues'e gelen teklifleri doğrulayan başkan, "Biz hep kötü boşanmışız. Prandelli ile bile davamız var. Menajerler, yardımcılar herkes bize dava açıyor. Badou Ndiaye'nin maliyeti bilinenden daha fazla yüksek. Garry Rodrigues'e teklif var. Değerini bulmadan ve teknik ekibimiz de onay vermeden satmayız. Google'da West Ham United'ın sağ bekinin fiyatına bakın. Bir bakıyorsunuz, 30 milyon euro" dedi.