Ronaldo, adasında mahsur kaldı

Ronaldo, Portekiz'deki Madeira Adası'ndan çıkamıyor
Ronaldo, Portekiz'deki Madeira Adası'ndan çıkamıyor

Cristiano Ronaldo, koronavirüs nedeniyle karantinada kaldığı Portekiz'deki Madeira Adası'nda seyahat yasakları sebebiyle çıkamıyor. Ünlü futbolcu İspanya'nın seyahat yasağını henüz kaldırmaması sebebiyle takımı Juventus'la bir süre idmanlara çıkamayabilir.

Juventus'un başarılı futbolcusu Cristiano Ronaldo, doğduğu Portekiz kenti Madeira'da mahsur kaldı. Takımı Juventus bugünden itibaren İtalya'nın Turin kentinde yeniden antrenmanlara başlayacak olsa da Ronaldo gidemiyor.

Karantina önlemlerini gevşetme kararı alan İtalyan hükümeti futbol takımlarının sahalara dönmesine yeşil ışık yaksa da Portekiz haber kanalı TVI, İspanya'nın seyahat kısıtlamaları nedeniyle Ronaldo'nun özel jetinin Madrid'den kalkamadığını belirtti.

Özel uçağına kalkış izni verilmiyor

35 yaşındaki futbolcu, 30 milyon sterlinlik Gulfstream G650 jetinin Madrid'den kalkarak onu Portekiz sahili dışındaki ada evinden almasını ve ardından Juventus'un 2019/20 sezonunun devamı için doğrudan Turin'e transfer etmesini planlamıştı. Ancak uçak üç kez kalkış yapmayı deneyip başarılı olamadı. Ronaldo şimdi İtalya'ya tekrar uçmadan önce bir süre daha Madeira'da kalmak zorunda olabilir.

İtalyan hükümeti tedbirleri gevşetti

  • İtalyan hükümeti başlangıçta 18 Mayıs'a kadar tüm takım sporlarını yasaklamıştı, ancak bazı bölgelerde kuralları gevşettikten sonra spor kararını iki hafta öne çekti.
  • Ronaldo, kız arkadaşı Georgina Rodriguez ve çocuklarıyla adada karantinada kalmıştı.