Ronaldo, La Liga takımını satın aldı

Ronaldo
Ronaldo

Brezilyalı eski futbolcu Ronaldo, La Liga ekiplerinden Real Valladolid'in çoğunluk hissedarı oldu. Milli futbolcu Enes Ünal'ın da formasını giydiği Real Valladolid, bu sezon İspanya La Liga'ya yükselmişti.

Brezilyalı eski futbolcu Ronaldo, bu sezon İspanya La Liga'ya yükselen Real Valladolid'in çoğunluk hissedarı oldu.

Ronaldo, takımın başkanı Carlos Suarez ve Belediye Başkanı Oscar Puente ile Valladolid belediye binasında düzenlenen törene katıldı.

Futbolda elde ettiği tecrübelerinin kendisini bir kulüp sahibi olmaya hazırladığını kaydeden Ronaldo, "Rekabet edebilecek en iyi takımı kurmak istiyoruz ve yönetimde şeffaf olacağız" dedi.

Taraftarlardan da kendilerine güvenmelerini isteyen Ronaldo, gelecek planları hakkında şu açıklamayı yaptı:

  • "Birlikte olursak bizi yenmenin çok zor olacağını düşünüyorum. Herkesin bu kulübü inşa etmeye yardımcı olmasını istiyorum ve taraftarları bu projeye katılmaya davet ediyorum. Bize fikirlerinizi, görüşlerinizi, eleştirilerinizi ve umutlarınızı verin. Real Valladolid'in bugününün ve geleceğinin bir parçası olmanızı istiyorum."

30 MİLYON AVROYA SATIN ALDI

İspanya basını, Ronaldo'nun kulübün yüzde 51'lik hissesini 30 milyon avroya aldığını ve başkanlık görevini üstleneceğini yazdı.

Milli futbolcu Enes Ünal'ın da formasını giydiği Real Valladolid, 90 yıllık tarihinde 41. kez La Liga'da oynuyor. Takım, en son 2013-14 sezonunda La Liga'da mücadele etmişti.