Şaka gibi olay: 69 yaşında transfer oldu!

Türk futbolunda bu da oldu: 69 yaşında transfer oldu!​
Türk futbolunda bu da oldu: 69 yaşında transfer oldu!​

Trabzon’da 1986 yılında kurduğu Zaferspor’da başkanlık ve antrenörlüğün yanında futbolda oynayan Trabzonlu Şerif Kunt, 69 yaşında Osmaniye’de 2. Amatör Küme Takımı olan Karaçay Gençlik Spor Kulübü’ne transfer oldu.

Trabzon’da 1986 yılında kurulan Zaferspor’da eşinin malzemecilik ve genel kaptanlık görevini yürütmesi kendisinin ise takımda başkanlık ve antrenör yapmasıyla tanınan Şerif Kunt, çocuğu gibi baktığı kulübünü devretmesinin ardından boşluğa düştü. Aynı zamanda Amatör Futbolcular Federasyonu Başkanı görevini de yürüten Kunt’a Osmaniye’de 2. Amatör Küme’de mücadele eden Karaçay Gençlik Spor Kulübü’nde teklif geldi. 69 yaşında Karaçay’a transfer olan Kunt, transferini ücretsiz olarak yaptığını söyledi.

Zaferspor’u devretmesinin kendisinde bir hüsran oluşturduğunu dile getiren Kunt, Zaferspor'a büyük emek verdiğini anlatan Kunt, Karaçayspor'a transfer sürecini şöyle anlattı:

  • “Trabzon’a sporcu yetiştirmede bu kadar uğraşımın neticesinde şahsıma ve kulübüme verilen cezalar bende bir hüsran oluşturdu. Bu nedenle hem kulübümü devretmek zorunda kaldım. Kurup, büyütüp 32 yıl kaptanlık, futbolculuk ve başkanlık yaptım.

  • Eşim genel kaptan olarak görev yaptı. 2 çocuğum bu kulüpte oynayarak büyüdü. Futbol hayatımı başka bir ilde sürdürmek istedim. Osmaniye Karaçayspor’dan bir teklif geldi. Futbola bu kadar hizmet eden beni Osmaniye’de görmek istiyoruz dediler. Düşündüm sonra baktım ki doğru bir karar. Olumlu bir cevap vererek 15 Şubat itibariyle Osmaniyespor’a lisansım tescil edildi.”

Yaşı nedeniyle takımda bir sıkıntı olacağını tahmin düşünen Kunt, yeni takımına kolay uyum sağlayacağını belirterek şunları söyledi:

  • “10 yaşından itibaren sporun içerisinde oldum. Hiç ara vermeden devam ettim.


  • Uzun süreli sportif faaliyet bana bir güven verdi. Futbolun dışında yarı maratonlara da katılıyorum. Yüreğimizde bu sevgi olduktan sonra ben inanıyorum ki orada genç arkadaşlarımla kaynaşarak bir sıkıntı yaşayacağımı tahmin etmiyorum”