Şenol Güneş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ne talep etti?

​Şenol Güneş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ne talep etti?
​Şenol Güneş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ne talep etti?

Fenerbahçe-Beşiktaş maçı sırasında sahaya atılan yabancı cisimle yaralanan, başına beş dikiş atılan Şenol Güneş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan talepte bulundu.

Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final rövanş maçında perşembe akşamı Fenerbahçe ile Beşiktaş karşı karşıya geldi. Mücadele yaşanan olaylar nedeniyle tatil edildi. Olaylar sırasında başından yaralanan Şenol Güneş uma sabahı taburcu edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olaylar nedeniyle Şenol Güneş'i aradı. İşte Şenol Güneş'in Erdoğan'dan talebi...

Fanatik Gazetesi ikili arasındaki diyalogun detaylarına ulaştı. Şenol Güneş'in talebi ise futbolseverleri derinden etkiledi.

“Ben iyiyim”

Şenol Güneş yaşanan olaylar nedeniyle bir hayli üzgün.nFotoğraf: AA
Şenol Güneş yaşanan olaylar nedeniyle bir hayli üzgün.nFotoğraf: AA

Erdoğan’ın Beşiktaş’ın deneyimli hocasına, “Geçmiş olsun, yardımcı olabileceğimiz bir şey, herhangi bir sıkıntı var mı?” diye sorduğu ve “Ben iyiyim. Böyle bir gecenin yaşanmasına izin vermeyin yeter” yanıtını aldıktan sonra da, “Konunun takipçisi olacağız, ne gerekiyorsa yapacağız” mesajını verdiği bildirildi.

“Futbol teröründen öte”

Erdoğan konunun genel çerçevesiyle ilgili olarak da açıklamalar yaptı ve şunları söyledi: “Bu futbol teröründen de öte bir şey. Burada ayrıca biraz açık konuşmam lazım, kumpas da var. Şenol hocaya yapılanı affetmek mümkün değil. Şenol Hocayı da aradım. Aynı şekilde Fikret başkanı, Aziz başkanı da aradım. Tribünlerdeki bu terörü birileri organize etti. Bu kendiliğinden olan bir şey değil. Biz kadınların ne diye tribünlere gelmelerini teşvik ettik? Gelinen noktada görüyoruz ki kadınlar, erkekleri daha dikkatli davranmaya teşvik eder diye düşünürken tam tersine döndü.”