Şenol Güneş ilk kez konuştu: Olayların nasıl başladığını anlattı

Şenol Güneş'in yaralandığı an.
Şenol Güneş'in yaralandığı an.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Kadıköy'de iptal edilen maçın ardından ilk kez konuştu. Sabah saatlerinde taburcu edilen Güneş, verdiği röportajda yaşananların perde arkasını anlattı.

Kadıköy'de yaşanan saha olayları esnasında başından yaralanan ve geceyi hastanede geçiren Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, olayların perde arkasını anlattı.

Milliyet Gazetesi Spor Müdürü Tayfun Bayındır'a konuşan Şenol Güneş, yaşanalar sebebiyle canının değil içinin acıdığını ifade etti.

Şenol Güneş hastaneye böyle kaldırıldı.
Şenol Güneş hastaneye böyle kaldırıldı.

Şenol Güneş ayrıca, her şeyin güzel başladığını ancak Tolga Zengin'in sakinleştirmeye gittikten sonra kendini bir anda yerde bulduğunu söyledi.

Şenol Güneş'in açıklamalarının tamamı şu şekilde:

  • Saha, zemin her şey yolundaydı. Ancak ne olduysa, korner köşelerinde olaylar başladı. Yaralandığım esas olayda, Tolga'yı almak için yanına gittiğim anda kendimi birden yerde buldum. Zaten yaşananlar önemli değil artık... Mutlaka hızlı bir çözüm bulunması gerekiyor. Bu bir milat olmalı... Benim Malatya ile maçım var. Beşiktaş taraftarı sahaya bir kağıt dahi atsa futbolcularımı 'Oynamıyorum' diyerek kenara gelmeliyiz. Geçmişteki taşları bir kenara bırakmamız lazım. Trabzonspor'a şöyle olmuş, Fenerbahçe böyleymiş, Beşiktaş ve Galatasaray bunu yapmış gibi sözlerin artık geride kalması lazım... Olanlar bana ve bize değil, Türk futboluna... Medyası, antrenörü, oyuncusu, futbolun bütün aktörleri bir araya gelip, ivedilikle bu soruna çare bulmamız lazım. Canım değil ama içim acıyor