Süper Lig'de beklenmedik ayrılık!

Kardemir Karabükspor'da Tony Popovic ile yollar ayrıldı.
Kardemir Karabükspor'da Tony Popovic ile yollar ayrıldı.

Kardemir Karabükspor, Tony Popovic ile yollarını ayırdı. Göreve geldiği günden bu yana çıktığı 8 maçın 1'ini kazanan Popovic'in takımdan gönderildiğini kulüp başkanı Ziya Ünsal bizzat açıkladı.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kardemir Karabükspor, arka arkaya alınan başarısız sonuçların ardından teknik direktör Tony Popovic ile yollarını ayırdı.

Kulüp başkanı Ziya Ünsal, yaptığı açıklamayla Popovic ile bugün itibarıyla yollarını ayırdıklarını belirtti. Ünsal, zor bir süreçten geçtiklerini, ekonomik sıkıntıların yanında sportif bir başarısızlığın da bulunduğunu söyledi.

Fotoğraf: İhlas
Fotoğraf: İhlas

Göreve yeni geldiklerini ve bu sıkıntılı dönemi atlatmak için çalışmalar yaptıklarını anlatan Ünsal, "Ekonomik açıdan çalışmalarımız var. Sportif açıdan da düzelmesi gerekenler var. Bu amaçla görüşmeler ve toplantılar yapıyoruz. Bugün itibarıyla teknik direktörümüz Popovic'le yollarımızı ayırdık. Kendisine teşekkür ediyorum. Altyapı antrenörümüz Levent Açıkgöz ile maçlarımıza çıkacağız." diye konuştu.

8 MAÇTA 1 GALİBİYET SONUNU GETİRDİ

Lige teknik direktör Erkan Sözeri ile başlayan ve 6. haftaya gelindiğinde Sözeri ile yollarını ayıran Kardemir Karabükspor, ardından Avustralyalı teknik direktör Tony Popovic ile 1+1 yıllık sözleşme imzalamıştı.

Fotoğraf: İhlas
Fotoğraf: İhlas

Kardemir Karabükspor, Popovic ile çıktığı 8 maçta sadece bir galibiyet elde ederken, 7 karşılaşmada sahadan puansız ayrıldı.