Süper Lig'in en genç ve yerlisi Bursaspor

Bursaspor, yerli ve genç oyunculara verdiği önemle dikkat çekiyor.
Bursaspor, yerli ve genç oyunculara verdiği önemle dikkat çekiyor.

Süper Lig’de 23 yaş ve 23 yaş altı oyuncular arasında en fazla yerli oynatan kulüp Bursaspor oldu. Yeşil beyazlılar 9 oyuncuya bu noktada şans tanırken, ligin en genç kaptanı Ertuğrul Ersoy ise bu yaş grubunda en fazla süre alan oyuncu olarak dikkat çekti.

Türk futbolunda yabancı sistemin akıbeti belirsizliğini korurken, Süper Lig ekipleri toplamda 23 yaş ve 23 yaş altı 51 yerli oyuncuya ligde şans verdi. Söz konusu yaş grubunda en fazla ligde oyuncu oynatan kulüp ise Bursaspor oldu.

  • Yeşil beyazlılarda bu sezon 23 yaş ve 23 yaş altı 9 oyuncu ligde süre aldı. Bursaspor’u ise 6 oyunu ile Trabzonspor takip ederken, Galatasaray ve Kasımpaşa da 5’er genç oyuncusuna ligde forma şansı tanıdı. Çaykur Rizespor ile Akhisarspor’un söz konusu yaş grubundaki genç ve yerli oyunculara şans vermemesi ise dikkat çekti.

En fazla süre alan genç futbolcu Ertuğrul Ersoy

Gençlere en fazla forma şansı veren Bursaspor’da bu oyuncular ise Kapacak (19), Ramazan Keskin (20), Ertuğrul Ersoy (22), Muhammed Şengezer (22), Kubilay Kanatsızkuş (22), Okan Koçuk (23), Furkan Soyalp (23), Umut Meraş (23) ve Emre Taşdemir (23) oldu. Ligin en genç kaptanı unvanına sahip Ertuğrul Ersoy bir başka özelliğiyle de dikkat çekti. 22 yaşındaki oyuncu, ligde geride kalan haftalarda toplam 2 bin 70 dakika süre alarak, söz konusu yaş grubunda en fazla oynayan isim oldu. Ertuğrul’u Medipol Başakşehir’de 2 bin 4 dakika forma giyen 23 yaşındaki İrfan Can Kahveci takip etti.