Talisca, Fikret Orman'dan ne istedi?

​Talisca, Fikret Orman'dan ne istedi?
​Talisca, Fikret Orman'dan ne istedi?

Anderson Talisca, Fikret Orman ile görüştü ve çok önemli bir talepte bulundu.

İki sezondur Beşiktaş'ta kiralık olarak forma giyen Anderson Talisca, başkan Fikret Orman ile görüştü ve bir talepte bulundu. Fanatik'in haberine göre; Talisca, Orman'a Beşiktaş'ta kalmak istediğini söyledi.

Beşiktaş formasıyla görev yaptığı 63 maçta 29 gollük performans sergileyerek kariyerinin altın çağını yaşayan 24 yaşındaki oyuncu, son durumunu Başkan Fikret Orman’la görüştü.

Talisca futbol hayatına Türkiye'de devam etmek istiyor.
Talisca futbol hayatına Türkiye'de devam etmek istiyor.

Yıldız ismin, mini toplantı sırasında futbol hayatına Türkiye’de devam etmek istediğini iletti. Talisca’nın, “Sözleşmemin bitimine kısa bir süre var. Benfica’ya dönmek istemiyorum. Bunun için gereken fedakarlığı yapmaya hazırım. Ailem ve ben burada çok mutluyuz. Uzun yıllar burada kalmak istiyorum. Lütfen beni bırakmayın. Bonservisimi alır mısınız?” ifadelerini kullandığı kaydedildi.

93 milyon TL’lik madde!

Başarılı oyuncudan gelen bu istek sebebiyle mutlu olan Orman’ın da yıldız isme bu konuda ellerinden geleni yapacaklarının garantisini verdiği kaydedildi. Sözleşmesinde 25 milyon Euro’luk (116 milyon TL) satın alma maddesi bulunan Anderson Talisca için Beşiktaş, 2 sezon için Benfica’ya 5 milyon Euro’luk (23 milyon TL) kiralama bedeli ödemişti. Yapılan kontrat gereği Sambacı’yla 31 Mayıs’a kadar anlaşması bulunan Kara Kartal’ın, kiralama bedeli düşüldüğündü bu futbolcuyu 20 milyon Euro’luk (93 milyon TL) bedele kadrosuna katma hakkı bulunuyor.