20.356 Takipçi

Sporun en ‘zıpır’ halini sizlerle buluşturuyoruz! Türkiye ve dünyadan tüm spor dallarına ait gelişmeleri kendimize ait bir dille anlatmaya devam ediyoruz. Sporu takip ederken keyif de alacağınıza eminiz.

Trabzonspor'dan 'örnek' kadro!

Trabzonspor'un alt yapı atılımı dikkatlerden kaçmadı.
Trabzonspor'un alt yapı atılımı dikkatlerden kaçmadı.

Spor Toto Süper Lig'de mücadele edecek takımlar, 2018-19 sezonu için kadrolarını Türkiye Futbol Federasyonu'na bildirdi. Alt yapıdan 10 oyuncuyu kadroya alan Trabzonspor, dört büyükler arasında bu alanda zirveye oturdu.

Spor Toto Süper Lig'in 2018-2019 sezonu için takımlar, kadrolarını Türkiye Futbol Federasyonu'na bildirdi.

Yabancı sayısı ve altyapının sıkça tartışıldığı bu dönemde Trabzonspor, bildirdiği 28 kişilik kadrosuyla dikkat çekti. Bordo-mavililer, yeni sezonda 13 yabancı ismin yanı sıra, alt yapıdan 10 futbolcuyu listesine yazdı. Son dönemde Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür gibi önemli genç isimleri alt yapısından Türk futboluna kazandıran bordo mavili ekip, diğer ekiplere fark attı.

Trabzonspor'un 10 altyapı oyuncusu bildirimine karşılık, Galatasaray 8 alt yapıdan yetişmiş oyuncu ile 12 yabancı, Fenerbahçe ve Beşiktaş ise 4 alt yapı kökenli futbolcunun haricinde 14'er yabancı oyuncuyu 28 kişilik lig kadrosuna yazdı.

İLGİLİ HABERLER