Türk futbolunun efsane kulübü, kayyumun eşiğine geldi

Türk futbolunun ​efsane kulübü, kayyumun eşiğine geldi
Türk futbolunun ​efsane kulübü, kayyumun eşiğine geldi

Samsunspor Divan Kurulu Başkanı Tarık Özdal, bugün yapılacak olağanüstü kongrede de başkan adayı çıkmazsa kulübün ‘kayyuma’ gideceğini söyledi.

Samsunspor’un olağanüstü kongresi, yeterli çoğunluk sağlanamayınca bir hafta sonraya ertelenmişti. Bugün çoğunluğa bakılmaksızın yapılacak olan kongrede tekrar başkan adayı çıkmazsa Samsunspor yönetimine kayyum atanacağı belirtildi.

Takımın antrenmanında açıklamalarda bulunan Tarık Özdal, şu anki durumda herhangi bir başkan adayının gözükmediğini, Bugün yapılacak kongrede de başkan adayı çıkmadığı takdirde Samsunspor’u kötü günlerin beklediğini ifade etti.

KAYYUM TEHLİKESİ

Başkan adayı çıkmadığı takdirde takıma kayyum atanacağını vurgulayan Özdal, şu açıklamalarda bulundu:

  • “Hepimiz gelişmeleri üzüntü ile takip ediyoruz. Şu ana kadar olumlu bir şey göremedik. İnşallah cuma günü yapılacak kongrede bir şeyler olur. Samsunspor’a sahip çıkma adına kimler elini taşın altına koyacak diye bir umutla bekliyoruz. Süreç çok kötü bir şekilde ilerliyor. Yasalar ne emrediyorsa o yapılacak. Durum mahkemeye kadar gider diye zannediyorum. Düşünmediğimiz, arzu etmediğimiz ‘kayyum’ denen bir atamayla karşı karşıya kalınabilir. Bu zamana kadar bunu kimse düşünmedi. Yasaya da baktık, bu sefer de yönetime sahip çıkılmadığı takdirde işin hukuki boyutları böyle devreye girecektir. Son dakikaya kadar umudumuz var. Genel kurula kadar göreve talip olunabiliyor. Eskiden genel kuruldan 1 gün yapılıyordu. Artık salonda da yönetime talip olanlar liste sunabiliyor. Zaten sportif anlamda sıkıntılı günler yaşıyoruz, bir de idari anlamda sıkıntılı günlere düşersek, Karadeniz’in incisi Samsunsporumuza hiç yakışmaz. Yıllarca verilen emekler boşa gitmiş oldur. Kayyum durumuna düşmek, bizi fazlasıyla üzer. Cuma günkü kongreyi bir umutla bekliyoruz."