Şampiyonlar Ligi'ne Türk sponsor

Türk Hava Yolları
Türk Hava Yolları

Bu sezon final maçı İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak Şampiyonlar Ligi'ne bir Türk markası sponsor oldu. Türk Hava Yolları, dev anlaşmayı sosyal medyadan duyurdu.

Türk Hava Yolları, Avrupa futbolunun 1 numaralı organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi'ne sponsor oldu.

Türk spor tarihinin en önemli sponsorluklarından biri olan bu prestijli iş birliği, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin 10 Haziran 2023’te İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda gerçekleşecek olması açısından da ayrı bir önem taşıyor.

Türk Hava Yolları’nın resmi sponsor olarak yer alacağı Şampiyonlar Ligi organizasyonu 200 ülkede 70’den fazla yayıncı tarafından sezon boyunca 678 milyon izleyiciye ulaşıyor. Sosyal medyada ise 28 milyar etkileşim ile sporseverler Şampiyonlar Ligi heyecanına ortak oluyor.

  • Anlaşma kapsamında Türk Hava Yolları’nın, maç yayını öncesi, esnası ve sonrasında aralarında saha kenarındaki LED ekranların da bulunduğu birçok logo görünürlüğü ve isim kullanım hakkı bulunuyor. Bununla birlikte küresel taşıyıcı; UEFA Süper Kupa, UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi ve UEFA Gençler Ligi finallerinde de resmi sponsor unvanıyla yer alacak.