Türkiye'de bir ilk: Dünya devlerinden sonra Galatasaray da sanal para kullanacak

Galatasaray sanal para kullanmaya başlıyor
Galatasaray sanal para kullanmaya başlıyor

Galatasaray Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Avrupa'da PSG, Juventus, Roma ve Atletico Madrid gibi kulüplerin ardından Galatasaray'da da sanal para devri başlıyor.

Galatasaray Türkiye'de taraftar 'token'li ilk kulüp oluyor. PSG, Juventus, Roma ve A.Madrid gibi kulüplerin sahip olduğu taraftar token'i bitcoin'de olduğu gibi blockchain teknolojisi ile yaratılıyor. Ancak tek farkı para yerine geçmemesi. Taraftarlar bu token ile kulüp ile ilgili tüm kararlara ortak olabiliyor. Marşları veya formaları seçebiliyor. Yarışmalara katılıp ödüller kazanabiliyor. Galatasaray'ın token'inin adı ise $GAL olacak.

7 dilde yayın yapıyor

  • Chiliz.net üzerinden iş birliği yaptıkları tüm takımların tokenlerini alım-satımının şubat sonu hazır olacağını belirten Socios. com CEO'su Alex Dreyfus, "Platform Türkçe de dahil olmak üzere 7 dilde yayında" açıklamasını yaptı.

Dünya devlerinden sonra sıra Galatasaray'da

10 milyon $GAL adlı token'dan üreteceklerini belirten Dreyfus, "Juventus, Paris Saint-Germain ve Atletico Madrid Taraftar Tokenlerini Socios.com'da piyasaya sürdü. Şimdi ise sıra Galatasaray'da. Galatasaray bu kulüpler arasında Socios.com'da Tokenlerini piyasaya süren dördüncü kulüp olacak" açıklamasında bulundu.