Uzak Doğu’dan Pepe için dudak uçuklatan teklif

​Uzak Doğu’dan Pepe için dudak uçuklatan teklif
​Uzak Doğu’dan Pepe için dudak uçuklatan teklif

Çin Lig kulüpleri Pepe için adeta seferber oldu. Uzak Doğu'dan gelen son teklif dudak uçuklattı.

Beşiktaş gelecek sezon için iyi bir kadro kurmanın planlarını yapan Beşiktaş çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor. Siyah-beyazlılar bir yandan da menajerler aracılığıyla gelen teklifleri değerlendiriyor. Özellikle Uzak Doğu kulüpleri Pepe için Beşiktaş'ın kapısını aşındırdı. Fanatik'in haberine göre; Pepe için Çin Ligi ekipleri 82 milyon TL'yi gözden çıkardı.

İkna edilmesi gerekiyor

Beşiktaş formasıyla 35 maça çıkan Pepe 2 gol atıp 1 asist yaptı.
Beşiktaş formasıyla 35 maça çıkan Pepe 2 gol atıp 1 asist yaptı.

Tecrübeli futbolcuyu Çin Ligi’ne kazandırmak isteyen 2 Asya temsilcisinin, son olarak Siyah- Beyazlılar’ın kapısını 15 milyon Euro’luk (82 milyon TL) teklifle çaldığı kaydedildi. Yeni dönemde Şampiyonlar Ligi’nde yer alamayacak olmaları sebebiyle mali olarak küçülmeye giden ve Pepe’nin 5 milyon Euro’yu (27 milyon TL) bulan maaş yükünden kurtulmak isteyen yönetim, öneriyi getiren menacere teklifin resmi yollarla getirilmesi halinde onay vereceğini belirtti. Ancak Siyah-Beyazlılar, bu konuda Pepe’nin de ikna edilmesi gerektiğini ekledi.

Çin'e gitmek istemiyor

Pepe sık sık menajerine ve yakın çevresine Uzak Doğu’ya transfer olmak istemediğini belirtmişti. Pepe, “Kariyer planlamamda kesinlikle Çin yok” ifadelerini kullanmıştı. Ancak Çin Ligi ekiplerinin, başarılı ismin bu kararını değiştirmek için 10 milyon Euro’luk (55 milyon TL) maaş önerisinde bulunabileceği konuşuluyor.