Vagner Love, Beşiktaş'ı icraya verdi

Vagner Love, Beşiktaş'ı icraya verdi
Vagner Love, Beşiktaş'ı icraya verdi

Beşiktaş'ın devre arasında renklerine bağladığı Vagner Love kulübü icraya verdi.

Ara transfer döneminden Cenk Tosun'u Everton'a satan Beşiktaş forvet hattındaki boşluğu Vagner Love ile doldurdu. Siyah-beyazlı kulüp Brezilyalı futbolcu için Aytemiz Alanyaspor'a 3.5 milyon Euro'luk bonservis ödedi. Ancak Love, Beşiktaş formasıyla çıktığı maçlarda beklenenin çok altında kaldı.

700 bin Euro alacağı var

Brezilyalı futbolcu Beşiktaş formasıyla çıktığı 13 maçta 600 dakika süre aldı.
Brezilyalı futbolcu Beşiktaş formasıyla çıktığı 13 maçta 600 dakika süre aldı.

Gazete Habertürk'ün haberine göre; Siyah-Beyazlılar’la 2 yıllık daha anlaşması bulunan ve yıllık 2 milyon Euro ücret alan 33 yaşındaki futbolcu, geçen sezondan kalma 700 bin Euro’luk alacağı için kulübü icraya verdi. Daha önce alacaklarının ödenmemesi halinde FIFA’ya gidebileceğini söyleyen Love dediğini yaptı, önce TFF’ye ardından da FIFA’ya başvurdu. Brezilyalı futbolcu, 2 aylık alacağının verilmemesi nedeniyle avukatı aracılığıyla alacakları için icra takibi başlattı.

Fikret Orman küplere bindi

Başkan Fikret Orman, Vagner Love'ın tutumuna sinirlendi.
Başkan Fikret Orman, Vagner Love'ın tutumuna sinirlendi.

İcra yazısı kulübe ulaşırken, başkan Fikret Orman bunu öğrenince küplere bindi.Orman’ın “Biz onu bütün tepkilere rağmen savunduk. Bize ne verdi ki icraya gidiyor? Zaman zaman gecikmeler oldu, ödemeler yapıldı. Yazık... Bu saatten sonra ağzıyla kuş tutsa bir dakika bile duramaz. Gerekirse alacaklarına karşılık bedava veririz” dediği öğrenildi.

Ödemeler aksadı

Oyuncuların ödemelerini sezon boyunca mümkün olduğu kadar aksatmayan Beşiktaş yönetimi, mali sıkıntılar nedeniyle son ödemeleri yapamadı. Ancak Love gibi şikayetlerin önüne geçmek için özellikle yabancılara bir kısım ödeme gerçekleştirildi.

Şilili askıya aldı

Ödemeler yapılmadan bazı oyuncuların avukatları aracılığıyla yönetimden paraların ödenmesini istedikleri, bunlar arasında Medel’in de bulunduğu bildirildi. Ancak Şilili oyuncunun ödemeler yapıldıktan sonra şikayetini askıya aldığı belirtildi.