Van Persie'nin gitmek için son şartı, yönetimi çıldırttı!

​Van Persie'nin gitmek için son şartı, yönetimi çıldırttı!
​Van Persie'nin gitmek için son şartı, yönetimi çıldırttı!

Fenerbahçe, Van Persie'ye 6 aylık alacağı olan 2.5 milyon avrodan (11 milyon 283 bin TL) feragat etmesi durumunda bonservisini vereceklerini söyledi. Hollandalı yıldız ise, ”Ücretimi ödeyin yoksa takımda kalırım“ yanıtını verdi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, son dönemde sorunlar yaşadığı Robin van Persie'yi Antalya kampına dahil etmeyerek kadro dışı bıraktı. Deneyimli çalıştırıcının bu kararı sonrası Hollandalı oyuncunun 2.5 yıllık F.Bahçe kariyerinin sona erdiği iddia edildi. Ancak işin aslının farklı olduğu ortaya çıktı. 34 yaşındaki yıldız, sarı-lacivertli yöneticilerle bir görüşme yaptı.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Akşam'ın haberine göre; F.Bahçeli idareciler Robin van Persie'ye 6 aylık alacağı olan 2.5 milyon avrodan (11 milyon 283 bin TL) feragat etmesi durumundabonservisini vereceklerini söyledi. Ancak van Persie, "Benim 6 aylık ücretimi ödeyin yoksa takımda kalırım. Bir yere gitmem"diyerek sarı-lacivertlilere şok bir yanıt verdi.

Taraflar arasında görüşmeler devam ediyor. Hollandalı oyuncu için kulübe hiçbir resmi teklif gelmedi. Feyenoord, van Persie'yi kadrosunda görmeyi çok istiyor. Ancak hiçbir şekilde bonservis bedeli ödemek istemiyor.

FEYENOORD 'BEKLE VE GÖR' POLİTİKASINI UYGULUYOR

Bu yüzden 34 yaşındaki golcüye 'serbest kal öyle gel' diyor. Ancak Robin Van Pierse F.Bahçe'den alacaklarını almadan gitmek istemiyor. Hollanda ekibi hafta sonununa kadar tecrübeli ismin yanıtını bekleyecek. F.Bahçe ile anlaşma sağlanamazsa van Persie sezon sonuna kadar çalışmalarına alt yapıda devam edecek. Teknik Direktör Aykut Kocaman, Hollandalı oyuncuyu kesinlikle istemiyor.

Deneyimli çalıştırıcı, yönetime verdiği raporda van Persie'nin hem saha içi hem de saha dışı tavırlarının takıma olumsuz yönde bir yansıma yaptığını belirtti. Şampiyonluk yolunda takımın havasını bozmak istemeyen yönetim de Kocaman'ın verdiği kararın arkasında durdu.

64 MİLYON TL KAZANDI

F.Bahçe'den yılda 4.9 milyon avro garanti para alan van Persie, 2.5 yılda 12 milyon 250 bin avroyu cebine attı. Ayrıca Hollandalı oyuncu 91 maçta forma giydiği için 20 bin avrodan toplam 1 milyon 820 bin avro kazandı. 40 atıp 8 de asist yaparak 14.7 milyon avroyu cebe indirdi. TL olarak 64 milyon 15 bin TL.