20.356 Takipçi

Sporun en ‘zıpır’ halini sizlerle buluşturuyoruz! Türkiye ve dünyadan tüm spor dallarına ait gelişmeleri kendimize ait bir dille anlatmaya devam ediyoruz. Sporu takip ederken keyif de alacağınıza eminiz.

Williams koltuğu Kubica'nın

Robert Kubica fotoğraflarını çeken basın mensuplarına selam veriyor.
Robert Kubica fotoğraflarını çeken basın mensuplarına selam veriyor.

2011'de geçirdiği kazada kariyeri tehlikeye giren Polonyalı sürücü Robert Kubica, 2019 Formula 1 sezonunda Williams-Mercedes takımında yarışacak. 2006'da başladığı Formula 1 kariyerine 2011 sezonu öncesi geçirdiği kazaya kadar devam eden Kubica, katıldığı 76 yarışta biri birincilik olmak üzere 12 kez podyuma çıkmıştı.

İçindekiler

Formula 1 takımlarından Williams-Mercedes, 2011'de yaptığı ralli kazası sonucu ölümden dönen Polonyalı pilot Robert Kubica ile bir yıllık sözleşme imzaladıklarını açıkladı.

Takımdan yapılan açıklamaya göre 20 yaşındaki Büyük Britanyalı sürücü George Russell'ın 2019 sezonundaki takım arkadaşı, bu yıl test pilotu olarak görev yapan 33 yaşındaki Robert Kubica olacak.

Robert Kubica selfie çekilmek isteyen hayranını kırmıyor.
Robert Kubica selfie çekilmek isteyen hayranını kırmıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kubica, "Formula 1'e dönme serüvenim çok zor geçti. İmkansız görünen şey artık mümkün hissettiriyor. 2019 Formula 1 sezonunda yarışacağımı söyleyebildiğim için çok heyecanlıyım." ifadelerini kullandı.

2006'da başladığı Formula 1 kariyerine 2011 sezonu öncesi geçirdiği kazaya kadar devam eden Kubica, katıldığı 76 yarışta biri birincilik olmak üzere 12 kez podyuma çıkmıştı.

İlginizi çekebilirSivasspor'dan Usain Bolt yalanlaması
Bu gönderiyi Instagram'da gör

🇵🇱💯

Robert Kubica (@robertkubica_real)'in paylaştığı bir gönderi ()