Trabzonspor yönetiminden taraftarı çıldırtan transfer

Zeki Yavru
Zeki Yavru

Trabzonspor, bonservisi elinde olan Zeki Yavru ile maç başı 40 bin TL üzerinden 1 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı. 26 yaşındaki sağ bek, bu ayın başında Gençlerbirliği'nde ayrılırken 1 sezon aradan sonra bordo mavili renklere geri döndü.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ'den Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda da yer alan açıklamada, oyuncunun transferi hakkında şu detaylara yer verildi:

  • "Serbest statüdeki profesyonel futbolcu Zeki Yavru ile kulübümüz arasında, 40 bin lira maç başı ücretli bir yıllık sözleşme imzalanmıştır. Buna göre futbolcuya, maça ilk 11'de başlaması durumunda maç başı ücretinin tamamı, maça sonradan girmesi durumunda maç başı ücretinin yüzde 75'i, maç kadrosunda yer alıp, süre almaması durumunda ise maç başı ücretinin yüzde 50'si oranında ödeme yapılacaktır."

ZEKİ YAVRU KİMDİR?

2007'de bordo mavili kulübün altyapısına transfer edilen 26 yaşındaki sağ bek, 2010-2012 yılları arasında 2 sezon 1461 Trabzon'da forma giydi. 2012-2013 sezonunda Trabzonspor'a dönen Zeki Yavru, 2015-2016 sezonunda kiralık olarak Kayserispor'da oynadı.

Geride kalan sezonu Gençlerbirliği'nde geçiren Zeki Yavru, 21 maça çıktığı başkent temsilcisiyle bu ayın başında yollarını ayırmıştı.

Zeki, 4 sezon formasını terlettiği bordo mavili ekibe 1 sezon aradan sonra yeniden döndü.