23 Nisan resmi tatil mi?

23 Nisan resmi tatil mi?
23 Nisan resmi tatil mi?

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın kutlandığı 23 Nisan pandemi döneminde online etkinliklerle gerçekleşmişti. Bu sene yüz yüze kutlamaların devam edeceği '23 Nisan günü resmi tatil olacak mı' sorusu ise vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Cumartesi gününe denk gelen 23 Nisan günü resmi tatil olacak. Peki 23 Nisan'da bankalar açık olacak mı? Detaylar yazımızda...

Her yıl 23 Nisan’da çeşitli kutlamalar gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz yıllarda pandemi nedeniyle kutlamalar koronavirüs gölgesinde yapılmıştı. Bu yıl online kutlamaların yerini yeniden yüz yüze kutlamalara bırakması bekleniyor. Peki, 23 Nisan bu yıl hangi güne denk geliyor ve o gün resmi tatil olacak mı?

23 Nisan 2022 resmi tatil mi?

23 Nisan her yıl Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanırken resmi tatiller içerisinde yer alıyor. Dolayısıyla 23 Nisan 2022 Cumartesi günü resmi tatil olacak.

23 Nisan'da bankalar açık olacak mı?

Ancak 23 Nisan’ın hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle bankalardaki işlemler olumsuz etkilenmeyecek. Yani hafta içi bankaların çalışma durumları etkilenmeyecek hafta sonu zaten bankalar kapalı olduğu için bir engel olmamış olacak. Öte yandan resmi tatillerde kapalı olan birçok kurum 23 Nisan’da hizmet vermeyecek.