Aktüel & KültürEbeveynler dikkat! Her gün bilgisayar oynuyordu, bakın ne oldu

Ebeveynler dikkat! Her gün bilgisayar oynuyordu, bakın ne oldu

Her gün 9 saat bilgisayar oynayan çocuğa, bakın ne oldu!

MÜGE VARDAR DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
Ebeveynler dikkat! Her gün bilgisayar oynuyordu, bakın ne oldu
Bilgisayar oyunu
Her gün 9 saat bilgisayar oynayan çocuğa, bakın ne oldu!
BEĞEN

Filipinler'de yaşayan 6 yaşındaki bir çocuk, uzun saatler boyunca bilgisayar oyunu oynadıktan hastalandı. Oyun oynamayı bıraktıktan haftalar sonra bile her 20 dakikada bir gözü seğiren çocuk, gözlerini kırpıyor ve dudakları istemsizce titriyor. Doktorlar yaşananların sebebi olarak çocuğun uzun saatler oyun oynaması gösterirken, duruma bir çözüm bulamıyor.

0. Aman dikkat!
Aman dikkat!

Filipinler’in Nueva Ecija bölgesinde yaşayan John Nathan Lising, uzun saatler boyunca bilgisayar oyunu oynadıktan sonra, ciddi bir rahatsızlıkla karşı karşıya geldi.  

Aylar boyunca her gün 9 saat bilgisayar oyunu oynayan 6 yaşındaki John’un yüzünde tik oluştu. Her gün ekran başına oturan çocuğun yüzünde ve vücudunda istemsiz hareketler oluşurken doktorlar da bu duruma bir çare bulamadı.

Tiklerin geçmesi için dinlenmesi gerekiyor doktorlar, “Her gün her 20 dakikada bir çocuk kriz geçiriyor. Yüzü ve vücudu seğiriyor. Dudakları sürekli titriyor” açıklamasını yaptı. 

Yetkililer kontrol çalışmasının devam ettiğini açıklarken ailesi bu durumu uluslararası basına açıkladı. MailOnline'nin haberine göre, John’un babası Edgar, “Oğlum her zaman sağlıklıydı ve hiçbir sağlık problemi yoktu. Fakat bu tikler ve titremeler 23 Haziran’da başladı. Şu an tikler durmuyor. Bunun sebebi olarak oğlumun saatler boyunca akıllı telefon ve tabletlerde oyun oynamasının olduğunu tahmin ediyorum” dedi. Beyin tomografisi ve genel sağlık kontrolünden geçen çocuğun sağlık durumunun gerçekten de iyi olduğu ifade edildi. Doktorlar tiklerin geçmesi için çocuğun dinlenmesi gerektiğini açıkladı.

Abone Ol Google News
BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
M MÜGE VARDAR GZT Editörü

GZT Hayat Kategorisi’nde Sorumlu Editör olarak görev yapıyor. Kadın, sağlık, sosyal medya, popüler kültür, moda konularının yanı sıra; çeşitli markalar için reklam içerikleri üretiyor. Müge’ye müge.vardar@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

YUKARI DÖNÜN

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.