Aktüel & KültürEfsane filmdeki çekim hatası yıllar sonra fark edildi

Efsane filmdeki çekim hatası yıllar sonra fark edildi

Senaryo yazarlığı ve yönetmenliğini Osman Fahir Seden'in üstlendiği, Yeşilçam Sineması'nın efsane filmi 1978 yapımı Yüz Numaralı Adam'ın başrollerini Kemal Sunal ve Oya Oydağan paylaştı.

MÜGE VARDAR DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
Efsane filmdeki çekim hatası yıllar sonra fark edildi
Ali Şen ve Kemal Sunal

Senaryo yazarlığı ve yönetmenliğini Osman Fahir Seden'in üstlendiği, Yeşilçam Sineması'nın efsane filmi 1978 yapımı Yüz Numaralı Adam'ın başrollerini Kemal Sunal ve Oya Oydağan paylaştı.

BEĞEN

Senaryo yazarlığı ve yönetmenliğini Osman Fahir Seden'in üstlendiği, Yeşilçam Sineması'nın efsane filmi 1978 yapımı Yüz Numaralı Adam filmindeki çekim hatası yıllar sonra izleyici tarafından fark edildi.

Senaryo yazarlığı ve yönetmenliğini Osman Fahir Seden'in üstlendiği, 1978 yapımı bir Türk filmi olan Yüz Numaralı Adam filminin başrollerini Kemal Sunal ve Oya Aydoğan paylaşmıştır.

Yüz Numaralı Adam filminin konusu

Şaban saflığı yüzünden girdiği hiçbir işi başaramamakta ve çok kısa sürede kovulmaktadır. Ailesi ise onu çalışıp para kazanması için zorlamaktadır. Oya ise bir reklam firmasında çalışmakta ve önemli bir firmanın ürünlerini tanıtmak için halktan birini kullanmayı düşünmektedir.Bir gün trende Şaban’a rastlar ve onu reklam filmlerinde oynaması için ikna eder.

1978 yapımı "Yüz Numaralı Adam" filmindeki hata!

0. Bu kareye dikkat!
Bu kareye dikkat!

Reklam sözleşmesi imzalanıp basın duyurusu yapılması planlanan sahnede, eve gazeteciler gelir. 

0. Lens kapağı gözden kaçmadı!
Lens kapağı gözden kaçmadı!

Usta oyuncu Kemal Sunal'ı çeken gazetecinin elindeki fotoğraf makinesinin lens koruma kapağı gözden kaçmadı. 

0. Oyunculuk serüveni öğretmeninin teşvikiyle başladı
Oyunculuk serüveni öğretmeninin teşvikiyle başladı

Kemal Sunal, 11 Kasım 1944 tarihinde Malatya'da doğdu. Ailenin üç çocuğunun en büyüğü olan Sunal'ın annesi ev hanımı, babası Mustafa Sunal ise işçiydi. Okul hayatına Mimar Sinan İlkokulunda başlayarak Vefa Lisesi'nden mezun olmuştur. Dar gelirli bir ailede büyüyen Sunal, yaramaz ama mutlu bir çocukluk geçirmiştir. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm ünde Üniversite öğrenimine başlayan Sunal, 12 Eylül döneminde öğrenimini yarım bırakmak zorunda kalmıştır. Gençlik yıllarında tiyatroya olan ilgisi Felsefe öğretmeni Belkıs Bakır'ın dikkatini çeker ve usta ismin oyunculuk serüveni böyle başlar.

0. Ondan geriye 82 film kaldı
Ondan geriye 82 film kaldı

Hayatı boyunca toplam 82 filmde rol alan Kemal Sunal, 3 Temmuz 2000 tarihinde Balalayka adlı filmin çekimlerine başlamak için Trabzon'a gitmek üzere bindiği uçakta kalkıştan hemen önce geçirdiği kalp krizi sonucu hayata gözlerini yumdu.

0. Sunal ile başrolü paylaştı
Sunal ile başrolü paylaştı

Yüz Numaralı Adam filminde Kemal Sunal ile başrolleri paylaşan Oya Aydoğan, 1957 Erzincan doğumludur. Ortaokulu zamanının Fransız kız ortaokulu olan St. Pulchérie'de okudu. Liseye de St. Michel'de devam etmiştir. Beyazperdeye 1976 yılında giren Aydoğan, 80'li yıllarda sahnelerde de boy gösterdi. Türk yapımı fantastik çocuk dizisi Bez Bebek'te de oynamıştır. 

0. Çok sayıda projede aldı
Çok sayıda projede aldı
1989 doğumlu Gurur Aydoğdu isimli bir erkek çocuk annesidir. Bir çok dizi ve filmde yer alan oyuncu, 2016 yılında Aort damarı yırtılması sonucu hayatını kaybetti. 12 saat süren bir ameliyat geçiren Oya Aydoğan, ameliyat sonrası kurtarılamadı. 
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
MÜGE VARDAR GZT Editörü

GZT Hayat Kategorisi’nde Sorumlu Editör olarak görev yapıyor. Kadın, sağlık, sosyal medya, popüler kültür, moda konularının yanı sıra; çeşitli markalar için reklam içerikleri üretiyor. Müge’ye müge.vardar@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz