Aktüel & KültürEzgi Mola donör oluyor

Ezgi Mola donör oluyor

Ünlü oyuncu Ezgi Mola Kızılay'a giderek kök hücrede bir hastaya donör olmak istediğini söyledi.

ADİLE TOPÇU GZT, DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
Ezgi Mola donör oluyor
Oyuncu Ezgi Mola.

Ünlü oyuncu Ezgi Mola Kızılay'a giderek kök hücrede bir hastaya donör olmak istediğini söyledi.

BEĞEN

Ezgi Mola, donör olabilmek için Kızılay Kan Merkezi’ne giderek, kan verecek.

Ezgi Mola donör olacak.
Ezgi Mola donör olacak.

Instagram’da açıklama yapan oyuncu, “Bu tip sağlık sorunları bizim başımıza gelmeden, böyle bir adım atabiliriz. Belki kanım uyar ve bir can kurtarırım. Ya da sizde olabilirsiniz. Böyle farkındalık yaratıp, adım atalım. Korkulacak bir şey yok sadece kan veriyorsunuz” diye konuştu. Takipçilerinden de yardım isteyen Mola, “Birilerine iyi gelmek, bize de kendimizi güzel hissettirmez mi? Onların sağlığına kavuşması ve hayatını kurtarmak için adım atmak, kendimizi biraz daha işe yarar gibi hissederiz. Başvuru yapanların üçte ikisi vazgeçiyormuş. Hastayı yarı yolda bırakmamak için, vazgeçmemelisiniz” şeklinde konuştu.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

Arkadaşlar; bugün ona yarın sana bana hepimizin başına gelebilir bu sağlık sorunları.. Yapacağımız şey çok basit, Kızılay’a gidip kan veriyoruz, donör olmak istediğimizi söylüyoruz, eğer ihtiyacı olan bir hastaya uyarsa sonuçlar 4 gün aşı olup 5. gün vereceğimiz kan ile birinin hayatını kurtarabiliyoruz. Herşey sevmekle başlıyor, içinde bulunduğumuz durumlar iyi de olsa, kötü de olsa sevgiyle atılacak bir adım dünyamızı biraz olsun güzelleştirmeye yeter! Hadi !!!

ezgi mola (@ezomola)'in paylaştığı bir gönderi ()


YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
A ADİLE TOPÇU Pirimedya

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz