Aktüel & KültürSinemanın kalbi 12. kez Köyceğiz’de atacak

Sinemanın kalbi 12. kez Köyceğiz’de atacak

Köyceğiz’de Kaunos Altın Aslan Türk Film Festivali’nin bu yıl 12’incisi düzenlenecek.

HÜSNA KÖŞGER İHA 1 DAKİKADA OKUNUR
Sinemanın kalbi 12. kez Köyceğiz’de atacak
Festival

Köyceğiz’de Kaunos Altın Aslan Türk Film Festivali’nin bu yıl 12’incisi düzenlenecek.

BEĞEN

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Köyceğiz Kaymakamlığının desteğiyle Köyceğiz Belediyesi tarafından 3-6 Eylül’de düzenlenecek 12. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali’nde birbirinden güzel filmler sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Altın Aslan Festivali
Altın Aslan Festivali

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, festival hakkında yaptığı açıklamada, “Gelecek nesillere, kalıcı ve anlamlı şeyler aktarabilmek için en güzel yolun sanat olduğuna inanıyoruz. Aynı zamanda sinemayı festivallerle, çok daha geniş kitlelere ulaştırabilmemiz mümkün oluyor. Kültüre, sanata ve sanatçıya önem veren bir belediye olarak, Köyceğiz’de 2001 yılında “Sinema Günleri” adı altında başlatılan etkinliğin devamı açısından önemli yol kat ettik. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Köyceğiz Kaymakamlığının destekleriyle 12’inci kez gerçekleştireceğiz” diye konuştu.


Festivali bu yıl daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedeflediklerinin altını çizen Başkan Ceylan, sinemaseverleri davet ettiğini belirtti.

Belçim Bilgin
Belçim Bilgin

Festivalin bu yılki konukları Türk sinemasının duayen isimlerinden, Güngör Bayrak, Ahmet Mekin ile Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Büşra Develi, Fikret Kuşkan, Ayça Varlıer, Mehtap Bayrı, Hakan Bilgin. Festivalin onur konukları ise yönetmen Biket İlhan ve yapımcı Necip Sarıca.

Coşkun Sabah ile nostalji rüzgarı

Coşkun Sabah
Coşkun Sabah

Açılış galasında; Coşkun Sabah’ın konser vereceği festivalde; Can Ulkay’ın Ayla, Murat Şeker’in Görevimiz Tatil, Bora Egemen’in Hadi Be Oğlum, Selahattin Sancaklı’nın Direniş Karatay, Ozan Açıktan’ın Aile Arasında ve Özgür Sevimli’nin Murtaza filmleri izleyici ile buluşacak.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HÜSNA KÖŞGER GZT Editörü

'GZT’nin hayat editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "Kamera Arkası” programını hazırlıyor. Bir gün mutlaka iyi insanların kazanacağına inanıyor. Hüsna’ya husna.kosger@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.'

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz