100 yaşında koronavirüsü yendi: Virüsü yenen en yaşlı insan oldu

HABER MASASI İHA 1 DAKİKADA OKUNUR

Çin'in Vuhan kentinde koronavirüse yakalanan 100 yaşındaki bir Çinli hastalığı yendi. Yaşlı adam koravirüsü yenen en yaşlı insan olarak kayıtlara geçti. Yaşlı adamla beraber 80 hastanın daha taburcu edildiği bildirildi.

Çin’de ortaya çıkmasının ardından dünya genelinde 3 bin 800’den fazla kişinin ölümüne neden olan koronavirüsü yenen en yaşlı insan, 100 yaşındaki bir Çinli oldu.

Virüs teşhisi konulmasıyla beraber 24 Şubat’ta Vuhan’da bir hastaneye kaldırılan 100 yaşındaki adam, iyileşmesinin ardından taburcu edildi.

Tedavisinde geleneksel Çin tıbbı uygulandı

Yaşlı adamın, alzheimer, hipertansiyon ve kalp problemlerinin de olduğu açıklanırken, tedavisinde anti-viral ilaçlar, plazma transfüzyonları ve geleneksel Çin tıbbı kullanıldığı belirtildi.

80 hasta daha taburcu edildi

Virüs teşhisi konulmasıyla beraber 24 Şubat’ta Vuhan’da bir hastaneye kaldırılan 100 yaşındaki adam, iyileşmesinin ardından taburcu edildi.

Yaşlı adamla beraber 80 hastanın daha iyileşerek, taburcu edildiği bildirildi.

İsrail, koronavirüs nedeniyle Mısır ile sınır kapısını kapattı
Jurnal.ist

İtalya'da 16 milyon kişi karantinada, ölü sayısı artıyor
İtalya'da koronavirüs nedenli can kaybı sayısı rekor bir artış göstererek 366'ya ulaştı. Resmi verilere göre ölüm sayısı son 24 saatte 133 arttı. Bu 133 can kaybının 113'ü, karantina altına alınan kuzeydeki Lombardia bölgesinde kaydedildi.

Toplam vaka sayısı da 7 bin 375 olarak açıklandı.