58 yıl sonra bir ilk: İran IMF'den yardım istedi

HABER MASASI DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

İran bugün yaptığı açıklamada koronavirüsle mücadele edebilmek için IMF'den 5 milyar dolar talep etti. IMF konuya dair olumlu cevap verdi. Böylece İran 1962'den beri ilk kez IMF'den kredi talep etmiş oldu.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Perşembe günü yaptığı bir açıklamada, İran'ı sert bir şekilde etkileyen koronavirüs salgınıyla savaşmasına yardımcı olması için Uluslararası Para Fonundan (IMF) acil fon desteği istedi.

IMF Genel Müdürü Kristalina Georgieva, geçtiğimiz günlerde koronavirüsten etkilenen ülkelere destek sağlanacağını belirtmişti.

Reuters'ın haberine göre İran Merkez Bankası Şefi Abdolnaser Hemmati de sosyal medya hesabında "IMF başkanına gönderilen mektupta koronavirüsle mücadelemize yardımcı olmak için acil durum fonundan 5 milyar dolar talep ettiklerini" belirtti.

Çin: Salgının pik noktasını geçtik
Jurnal.ist

Koronavirüse dair her tüm detaylar bu videoda 😷
Bulaştırıcılığı gripten daha az, öldürücülüğü ise fazla 🍏Stok yapmanıza gerek yok, her şey yeterince var 🚍Mümkünse toplu taşımayı çok fazla kullanmayın 💸Parayla temastan kaçının 🍳Beslenmeye dikkat edin, aç kalmayın Koronavirüsün tüm detaylarını Prof. Dr. Muhammed Akkoyunlu anlattı!