AP'den Türk bayrağını yırtan Yunan vekile ceza

HABER MASASI AA 1 DAKİKADA OKUNUR

AP, Türk bayrağını yırtan Yunan milletvekili Lagos'a ödenek kesintisi ve 4 gün parlamento faaliyetlerine katılmama cezası verdi.

AP, Türk bayrağını yırtan Yunan milletvekili Ioannis Lagos'a ödenek kesintisi ve 4 gün parlamento faaliyetlerine katılmama cezası verdi.

Cezayı Avrupa Parlamentosu Başkanı David Sassoli açıkladı. Lagos, 4 gün parlamento faaliyetlerine katılmama cezasının yanı sıra 7 gün ödenek kesintisi ile cezalandırıldı.

Ankara'nın büyük tepkisi çekmişti

Avrupa Parlamentosu'nda, göçmenlerin durumunun görüşüldüğü oturumda Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan siyasetçi, Ankara'nın büyük tepkisini çekmişti.

Türk bayrağını yırtan Avrupa Parlamentosu üyesi Ioannis Lagos hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında açılan soruşturma da devam ediyor.

Irkçı Yunan vekil Türk Bayrağını yırttı
Yunanistan'ın Avrupa Parlamentosu Milletvekili Ioannis Lagos meclis kürsüsünde Türk bayrağı yırttı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yaşananlar sonrası sosyal medya hesabı Twitter'dan çok sert bir mesaj yayımladı. Çavuşoğlu, 'Şanlı bayrağımıza uzanan elleri nasıl kırdığımızı, denize nasıl döktüğümüzü en iyi bu ırkçı kafalar bilir. AP'nin de bu palyaço hakkında gerekeni yapmasını bekliyoruz' diye yazdı.

İtfaiye erleri Türk bayrağını enkaz altında bırakmadılar
Jurnal.ist