Bakan'dan rahatlatan açıklama: Karadeniz'deki yangınlar söndürüldü

HABER MASASI DHA 1 DAKİKADA OKUNUR

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Karadeniz'deki tüm yangınların kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Bakan Pakdemirli, yangınlarda 280 hektarlık alanın zarar gördüğünü açıkladı.

Karadeniz'deki yangın çalışmalarını incelemek üzere Trabzon'da bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Karadeniz'deki tüm yangınlar kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam ediyor" ifadelerini kullandı.

"280 hektar alan zarar gördü"

Pakdemirli yaptığı açıklamada, "Ekiplerimiz 65 saatin sonunda şu anda soğutma faaliyetlerine geçtiler. 11 noktada soğutma işlemi devam ediyor. "Karadeniz illerimizdeki yangınlarımız bu sat itibariyle söndürülmüştür. İhtiyaten izlenmeye devam ediliyor. 280 hektar örtü alan zarar gördü. Bunun 10 hektarı fındıklık" dedi.

Trabzon'daki yangınlarla ilgili 7 kişi hakkında soruşturma başlatıldı
Dünya Politika

Karadeniz'de 26 noktada yangın çıktı, tarım arazileri zarar gördü
Trabzon, Artvin, Giresun ve Ordu'da dün akşam saatlerinde 26 farklı noktada orman yangını çıktı. Karadeniz'de dün akşamdan itibaren farklı noktalarda orman yangınları çıktı. Trabzon'da 37, Ordu'da 23, Giresun'da 8 ve Artvin'de 1 olmak üzere 69 noktada yangın çıktı. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava dalgasının ve rüzgarın etkisiyle hızla yayılan alevler, yerleşim yerlerine ve tarım arazilerine sıçradı.