İran Savunma Bakanı Hatemi: ABD'nin izleyeceği tutum adımlarımızı belirleyecek

HABER MASASI

İran Savunma Bakanı Emir Hatemi, ABD üslerine düzenlediği füze saldırısına ilişkin konuştu. Bakan Hatemi,"Bundan sonraki adımlarımız ABD'nin tutumuna bağlı olacaktır" dedi.

Tasnim Haber Ajansı'na göre, İran Savunma Bakanı Emir Hatemi, başkent Tahran'da yapılan kabine toplantısı sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Devrim Muhafızları Ordusu'nun Irak'taki ABD üslerine düzenlediği füze saldırısına ilişkin, "Gece İran'ın onlarca füze atması, silahlı kuvvetlerin intikam almak için sağlam bir iradeye sahip olduğunu göstermiştir." dedi.

Bir gazetecinin "Atılan füzeler, ABD'ye verilen son karşılık mı?" şeklindeki sorusunu ise Hatemi, "Bundan sonraki adımlarımız ABD'nin tutumuna bağlı olacaktır" şeklinde cevaplandırdı.

İran dini lideri Hamaney: Büyük değişimler olacak
İran'ın ABD'nin Irak'taki askeri askeri üslerini vurmasının ardından İran dini lideri Ali Hamaney açıklama yaptı.Hamaney, 'Bugün de gördüğümüz gibi büyük bir şey yaşandı, aslında bu bir devrim gibi nitelendirilebilir. Büyük değişimler olacak. Dünyayı sarstı tarihi değiştirdi diyebiliriz. Bölgedeki tarihi de değiştirdi. Bu perspektiften buna bakmalıyız. Bugün insanlar bunu gördü. İran halkı da bazı ekipmanlara sahip ama sadece askeri güce sahip değiller. Bunu kullanabilirler. Aynı zamanda bir inanca da bağlılar. Bir şeyler daha ileriye gidebilir. Aslı olan şey inanç içinde yaşamaya devam etmek. Umuyoruz ki askeri güce başvurulmaz' dedi.

İran'ın füze saldırısının ardından dünyadan tepkiler
Jurnal.ist