İstanbul Şirinevler'de metrobüs yayaya çarptı

HABER MASASI

İstanbul'da Şirinevler metrobüs durağında metrobüsün bir yolcuya çarpması sonucu Avcılar yönünde gerçekleşen seferler durduruldu. Yaralanan yolcu ise hastaneye kaldırıldı.

İstanbul'da saat 13.45 sıralarında Şirinevler metrobüs durağında bekleyen bir kadın yolcu, ayağının kayması sonucu metrobüs yoluna düştü. Bu sırada hareket halindeki Avcılar-Zincirlikuyu seferini yapan metrobüs yolcuya çarptı. Çarpmanın şiddetiyle yere düşen kadın yaralandı.

Uzun araç kuyrukları oluştu

Yaralı kadının yardımına ilk olarak çevredeki yolcular koşarken, ihbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Kaza nedeniyle metrobüs seferleri Zincirlikuyu istikametinde durdu ve yaklaşık 15 dakika seferler yapılamadı.

Uzun araç kuyruklarının oluştuğu güzergahtaki yoğunluk yaralı kadının hastaneye götürülmesiyle normal seyrine döndü.

Kazaya karışan metrobüs de duraktan ileri bir noktaya çekildi. Yaralanan ve hastaneye kaldırılan yolcunun ise vücudunda kırıklar olduğu öğrenildi.

Metrobüs durağındaki kaza anı saniye saniye kamerada
İstanbul Esenyurt'ta seyir halindeki metrobüs önce önündeki metrobüse, ardından durak içerisinde bulunan direğe çarptı. Kazada 6 kişi yaralandı. Kaza anı kameraya böyle yansıdı.

Bilgi: Metrobüslere erken uyarı sistemi takılacak. İBB'nin kazaların daha da azaltılması için araçlara erken uyarı sistemi takılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Hız limitlerini kontrol eden araç takip sistemi, şerit değiştirme uyarı sistemi ve akıllı fren sistemi gibi önemli görevler üstlenebilen sistem sayesinde daha güvenli ve konforlu bir sürüş sağlanıyor.
İstanbul'da İETT otobüsü kaza yaptı: 1 kişi öldü, 11 kişi yaralandı
Jurnal.ist