İstanbul'un 'satranç ustaları' belli oldu

HABER MASASI

İstanbul geneli 7 bölgede 1693 sporcunun katıldığı 'İstanbul Küçükler Satranç İl Birinciliği' tamamlandı. Finalde 400 sporcunun 12 kategoride kıyasıya yarıştığı turnuvanın ardından ilk üçe girmeyi başaranlar için kupa töreni düzenlendi.

11 yaş erkeklerde Doruk Emir ve Efe Yalçınkaya arasındaki final maçı nefes kesti. Berabere biten maçın ardından birinciliği Doruk Emir ve Efe Yalçınkaya paylaştı.

2019-2020 İstanbul Küçükler Satranç İl Birinciliği Finali 28-29 Aralık 2019 tarihlerinde Bahçelievler Belediyesi desteğiyle Siyavuşpaşa Spor Kompleksi`nde düzenlendi.

İstanbul geneli 7 bölgede bin 693 sporcunun katıldığı İstanbul Bölge Turnuvaları sonunda gruplarda dereceye giren sporcular İstanbul Küçükler İl Birinciliği Finalinde buluştu. 400 finalist sporcunun 12 kategoride katılım gösterdiği turnuva sonunda dereceye giren sporcular ödüllerini düzenlenen kapanış töreninde aldılar.

12 yaş kızlar kategorisindeki ödülleri Bahçelievler Belediyesi Meclis Üyesi Onur Akay takdim etti.

Final turnuvası sonunda Küçükler İl Birincileri:

  • Utku Duman (7A), Defne Ela Yaman (7K), Özgür Toprak Kurt (8A), Arin Erdem (8K), Dikran Özbülbül (9A), Ekin Hanife Çağlayan (9K), Uygar Duruçay (10A), Duru Kayar (10K), Doruk Emir (11A), Elvin Esma Büyük (11K), Sina Mete Ürün (12A), Elif Sude Tubay (12K)

12 Açık: 1. Sina Mete Ürün 2. Can Erturan 3. İsmail Kuzey Yılmazel 4. Arda Deniz Çetin 5. Utku Alpaslan 6. Ahmet Hakan Yegin

12 Kızlar: 1. Elif Sude Tubay 2. Ceren Tırpan 3. Ekin Ulus 4. Irmak Üreten 5. Nehir Ertürk 6. Defne Karabay

  • 11 Açık: 1. Doruk Emir 2. Efe Yalçınkaya 3. Alper Tolga Alsaç 4. Oğuzhan Bilal Gücükodacı 5. Ediz Güneş 6. Ahmet Çınar Eroğlu

Efe Yalçınkaya mutluluğunu ailesiyle paylaştı.

11 Kızlar: 1. Elvin Esma Büyük 2. Ela Başpınar 3. Roza Aslan 4. Zeynep Naz Bogenç 5. Hürrem Cenikli 6. Melda Akdemir

Sporcular ödüllendirildi

Ödüllerini Bahçelievler Belediyesi Başkan Yrd. Ayhan Kalkan, Bahçelievler Belediyesi Meclis Üyeleri, İl Temsilcisi Rıza Öney, İl Temsilcisi Yardımcıları Eyüp Araz, Talha Emre Akıncıoğlu ve Şeref Tokgöz, Turnuva Başhakemi IA Gökmen Muş, turnuva gözlemcisi IA Fuat Ergür sundu.

Her kategoride ilk 3 sporcuya kupa ödülleri ile Bahçelievler Belediyesi tarafından Çeyrek-Gram-Gram Altın ödülleri, 4-5-6. derecelere Wondera World tarafından 600TL-400TL-200TL değerinde Wondera World Çeki ödülleri verildi.

Satrancın 'ustaları' belli oldu
Jurnal.ist