Komşuda koronavirüs nedeniyle ilk kez biri yaşamını yitirdi

HABER MASASI AA 1 DAKİKADA OKUNUR

Yunanistan'da koronavirüse bağlı olarak ilk kez biri hayatını kaybetti. Yaşamını kaybeden kişinin 66 yaşında erkek olduğu bilgisi paylaşıldı. Yunanistan'da salgına karşı tedbirler daha da sıkılaştırıldı.

Yunanistan’da, ilk kez yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bir kişi hayatını kaybetti.

Yunanistan Sağlık Bakanlığı, Patras Devlet Hastanesinde tedavi gören 66 yaşında bir erkek hastanın koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Açıklamada, hayatını kaybeden kişinin, bir süre önce 56 kişilik kafileyle İsrail’e seyahat ettiği ve 2 Mart'taKovid-19 teşhisiyle tedavi altına alındığı belirtildi.

Öte yandan Yunan hükümeti de koronavirüse karşı önlemlerini artırdı. 25 Mart bağımsızlık günü için planlanan öğrenci ve askeri resmi geçit törenlerini iptal eden hükümet, devlet hastanelerinde acil vakaların dışındaki ameliyatları erteledi, sportif etkinliklere katılımı 60 kişiyle sınırlandırdı ve kamu kurumlarında görevli çocuklu memurları okullar açılıncaya kadar zorunlu izne ayırdı.

Sivil Savunma Genel Sekreterliğince telefonlara gönderilen toplu mesajda ise halka mecbur kalmadıkça evlerinden çıkmamaları uyarısında bulunuldu.

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, televizyonlardan yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, koronavirüs konusunda ülkeyi daha zor günlerin beklediğine dikkati çekerek, salgınla mücadelede kamu ve özel sektöre hükümete yardımcı olmaları çağrısı yaptı.

Çinli doktora öğrencisi GZT'ye konuştu: 'Virüsün çıktığı yerde bile panik yok'
Çin'de doktora eğitimini sürdüren Nurettin Akçay, GZT'nin koronavirüs sorularına cevap verdi. Virüsün çıktığı ülke olan Çin'de yaşamını sürdüren Akçay, paniğin yalnızca 'zarar' getireceğini ifade etti. Çin'deki ağır tablonun Türkiye'de olmadığını belirten Akçay, kurallara uymanın önemine değindi.

Ünlü basketbolcuda koronavirüs çıktı, NBA maçları süresiz ertelendi
Spor