Koronavirüs önlemleri konserleri sosyal medyaya taşıdı: Yalın ve Sıla düet yaptı

HABER MASASI DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

Şarkıcı Yalın, koronavirüs önlemleri kapsamında evde bulunan müzikseverlere ikinci konserini dün verdi. Ünlü şarkıcının canlı yayınına, Sıla da katıldı ve karşılıklı düet gerçekleştirdiler.

Türkiye'de koronavirüs vakalarının ve ölümlerin ortaya çıkmasının ardından hükümetin önlemlerinin yanı sıra vatandaşlar da kendi önlemlerini almaya başladı.

Vaka sayılarının artmaması adına sosyal medya üzerinden #EvdeKalTürkiye etiketi ile kampanya başlatılarak zorunlu haller dışında dışarı çıkılmaması çağrısı yapıldı.

Ünlüler de bu kampanyaya destek vererek kendilerini karantinaya aldı.

Canlı yayına Sıla katıldı

Şarkıcı Yalın, yaşamını mümkün olduğunca evde sürdüren hayranlarına, Instagram üzerinden ikinci canlı yayınını yaptı. Ünlü şarkıcının canlı yayınına, Sıla da katılım gösterdi.

Dön Demeyi Unuttum ve Yan Benimle şarkılarını söylediler

Yalın, yakın arkadaşı Sıla ile dijital bir düet gerçekleştirdi. İki sanatçı, Dön Demeyi Unuttum ve Yan Benimle şarkılarını birlikte söyledi.

"Banada moral oldu"

Yaklaşık 500 bin kişinin katıldığı rekor yayının sonunda Sıla, şunları söyledi: "Bana da moral oldu. Yaşadıklarımız, dışarısı, ailelerimiz için endişeler, ülkece yaşadıklarımız, global olarak yaşananlar moralimizi aşağıya çekti biraz."

"Ne kadar moralimizi yüksek tutmaya çalışsak da küçük kuyulara düştük zaman zaman ama seninle de konuşmuştuk. Sen de bana 'Bunu yap, iyi gelecek demiştin.' Ben de böyle bir yayın yapacağım. Gerçekten iyi geliyor."

Sanatı koronavirüs durduramadı: Yalın'dan hayranlarına Instagram konseri
Jurnal.ist

GZT'nin evde kalan takipçilerine Miraç'tan konser sürprizi
Koronavirüs salgını nedeniyle dünya genelinde milyonlarca kişi evlerinden çalışmak zorunda kalıyor. GZT.com da koronavirüs salgını nedeniyle 'sosyal izolasyon' oluşturdu ve evden çalışmaya başladı. Dün akşam Rapçi Miraç, GZT'nin Instagram hesabında canlı yayınla sevenleriyle buluştu, dinleyicilerine moral oldu...

Koronavirüs önlemleri sanata engel değil
Piyanist Devlet Sanatçısı Gulsin Onay, iptal edilen konserini evinde verdi. Twitter'da canlı yayınlanan konser onbinlerce beğeni aldı.
Tüm dünyada etkisini gösteren covid-19 sebebiyle toplu etkinlikler ve konserler iptal ediliyor. Dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay iptal edilen konserini evden verdi. Onay'ın sosyal medya hesabından canlı yayın yaparak verdiği konserini 700 binden fazla kişi izledi.