Rejimden yeni saldırı: 1 askerimiz şehit oldu

HABER MASASI GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre İdlib bölgesinde bulunan askerlerimize rejim tarafından düzenlenen topçu saldırısında bir askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz ise yaralandı. Bakanlık rejim hedeflerinin vurulmaya devam ettiğini de belirtti.

Bakanlığın açıklamasının tamamı şöyle:

Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza Rejim tarafından düzenlenen topçu saldırısında 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede ateş altına alınan Rejim hedefleri vurulmaya devam edilmektedir.

Hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz. Şehitlerimizin kanını hiçbir zaman yerde bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız!

  • Bölgedeki çeşitli kaynaklardan alınan son bilgilere göre; ateş altına alınan rejim hedeflerinden 8 tank, 4 zırhlı muharebe aracı, 5 obüs ve 2 çok namlulu roketatarın imha edildiği, 56 Rejim unsurunun da etkisiz hale getirildiği öğrenilmiştir.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis: Girişlere izin verilmeyecek
Jurnal.ist

Rusya ile İdlib görüşmesi: 'Derhal sürdürülebilir ateşkes ilan edilmeli'
Jurnal.ist

Rusya’da Güvenlik Konseyi Toplantısı sonrası dikkat çeken Türkiye mesajı
Jurnal.ist

Putin, İdlib'de yaşananlar sonrası acil koduyla Güvenlik Konseyini topladı
Jurnal.ist