Trump'ın 'yardımseverlik' çabaları: Çin'e virüs konusunda destek olabilirim

HABER MASASI İHA 1 DAKİKADA OKUNUR

ABD Başkanı Donald Trump, Çin’e korona virüsüne karşı yardım için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını açıkladı. Trump, "Virüs konusunda Çin ile çok yakın iletişim içerisindeyiz" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump yaptığı açıklamada, ABD hükümetinin Çin ve Devlet Başkanı Xi Jinping'e yardım için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını belirtti. ABD topraklarında bildirilen vakaların çok az olduğunu söylemesine rağmen, bunların sıkı bir gözetim altında olduklarını vurgulayan Trump, “Virüs konusunda Çin ile çok yakın iletişim içerisindeyiz” dedi.

Wall Street Borsası çöktü

Öte yandan Wall Street ise Çin'den yayılan korona virüsü krizi karşısında duramadı. ABD hisse senetlerinin zayıf rakiplerine karşı aylarca süren dayanıklılığının sona ererken, 27 Ocak'ta üst üste iki seansta Ekim ayından bu yana en büyük günlük kayıp yaşandı.

WhatsApp’tan yayılan Corona iddialarını analiz ettik
Çin'in Hubei eyaletinde ortaya çıkan ve salgına dönüşen yeni tip koronavirüs (2019-nVoC) nedeniyle can kayıpları yaşandı ve binlerce insanın da hastalığa maruz kaldığı biliniyor. Sosyal medyada dolaşıma giren bir 'ses kaydı' tartışmalara neden oldu. Yayılan bu iddiaların gerçeklik payı ne? GZT olarak bu konuyu mercek altına aldık...