Ukrayna'dan Rusya ve Esed rejimine kınama

HABER MASASI DHA 1 DAKİKADA OKUNUR

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı İdlib'de 33 Türk askerinin şehit düştüğü hain saldırı sonrası bir mesaj yayınladı. Mesajda, "Esed rejimini destekleyen Rusya'yı kınıyoruz ve Türkiye'ye en içten taziyelerimizi sunuyoruz." denildi.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Suriye’nin İdlib bölgesinde Türk askerlerinin şehit olduğu saldırıyla ilgili açıklamada bulundu.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, "İdlib’de gerginliğin tırmanmasından dolayı derin endişe duyuyoruz. Esad rejimini ve onu destekleyerek, askerlerin ve sivillerin ölümüne yol açan Rusya Federasyonu’nun eylemlerini kınıyoruz." denildi.

Suriye’de çatışmaların son bulması çağrısı yapılan açıklamada, "Askerlerini yitiren Türkiye’ye en içten taziyelerimizi sunuyoruz. Şiddetin bir an önce durdurulması ve Suriye sorununun çözümüne yönelik varılan anlaşmaların yerine getirilmesi çağrısında bulunan NATO’nun ve dünya kamuoyunun duruşu ile dayanışma sergiliyoruz. İnsanların acıları son bulmalı, Suriye’de yeni bir insani felaketin önüne geçilmeli." denildi

Stoltenberg: NATO hava savunması dahil Türkiye'ye destek veriyor
Lügat

BM'den 'mülteci' çağrısı: Türkiye'ye verilen destek artırılmalı
Jurnal.ist

İdlib'deki saldırı sonrası dünyadan kınama ve taziye mesajları geldi
Jurnal.ist

İdlib'de 17 günde bin 709 rejim unsuru etkisiz hale getirildi
Jurnal.ist