Volkswagen efsane modeline veda etti

HABER MASASI

Alman otomotiv devi Volkswagen, 'Vosvos' olarak bilinen ve bir döneme damga vuran modeli Beetle'a yayınladığı video ile veda etti. Vosvos meraklıları videoyu binlerce kez paylaştı.

Geçtiğimiz yaz aylarında açıklama yaparak 'Vosvos' olarak bilinen Beetle modelinin üretimini sonlandırdığını duyuran Volkswagen, yayınladığı videoyla bir döneme damgasını vuran ikonik modeli Beetle'a veda etti.

Video binlerce kez paylaşıldı

Almanya merkezli otomobil devi Volkswagen, 2019 yılının yaz aylarında bir açıklama yaparak en ikonik modellerinden olan Beetle'ın üretiminin tamamen durdurulduğunu açıklamıştı. YouTube üzerinden bir video yayınlayan şirket, bu videoyla Beetle'a veda etti. Tamamen animasyon olarak hazırlanan video, 'Vosvos' meraklıları tarafından binlerce kez paylaşıldı.

İkonik modele veda edildi

Videoda, küçük bir çocuğun hayatına giren Beetle'ın aradan geçen seneler ile birlikte çocuğun her zaman yanında olması vurgulanıyor. Videonun sonunda ise ikonik modele veda edilerek, insanlar Beetle'ın arkasından el sallıyor. Beetle'ın gökyüzüne yükseldiği video, Volkswagen'in ilk elektrik motorlu aracı ID.3'ün tasarımının gösterilmesiyle sona eriyor.

Volkswagen'den efsane modeli Vosvos'a duygusal veda
Bir döneme damga vuran ve birçok kişinin de hayallerini süsleyen gerçekte Beetle halk arasında Vosvos veya Tosba diye bilinen efsane otomobili bilmeyen yoktur. Volkswagen bu efsane modelin üretimini yaz aylarında sonlandırdığını duyurmuştu. Son olarak Volkswagen, Vosvos için sosyal medya hesaplarından bir veda videosu yayınladı. Yayınlanan eda videosuna aynı zamanda ünlü müzik grubu Beatles'ın 'Let It Be' şarkısı eşlik ediyor. Videoda, küçük bir çocuğun hayatına giren Beetle'ın aradan geçen seneler ile birlikte çocuğun her zaman yanında olması vurgulanıyor. Videonun sonunda ise ikonik modele veda edilerek, insanlar Beetle'ın arkasından el sallıyor. Beetle'ın gökyüzüne yükseldiği video, Volkswagen'in ilk elektrik motorlu aracı ID.3'ün tasarımının gösterilmesiyle sona eriyor.