Yunan askerinden sığınmacılara 'acımasız' müdahale: Plastik mermiye tel yerleştirmişler

HABER MASASI AA 1 DAKİKADA OKUNUR

Yunanistan sınırında göçmenlere karşı müdahaleler sürüyor. Sınırda ilerlemeye çalışan bir sığınmacı Yunanistan tarafından gelen plastik bir mermiyle yaralandı. Sığınmacının boynundan çıkarılan mermiye tel yerleştirildiği ortaya çıktı.

Sınırı geçmek isteyen sığınmacılara Yunanistan güvenlik güçleri, yoğun gaz, tazyikli su ve mermi ile müdahale etmeye devam ediyor.

Türk sağlık görevlileri müdahale etti

Dün Yunan askerinin makineli tüfek ile sığınmacılara ateş etmesi görüntülere de yansımıştı.

Sınırda ilerleyen sığınmacı Yunanistan tarafından gelen plastik bir mermiyle yaralandı

Açılan ateş sonucu ölümler ve yaralanmaların olduğu sınır hattında Yunanistan tarafından atılan plastik mermiyle yaralanan bir sığınmacıya da Türk sağlık görevlileri müdahale etti.

Mermiye tel yerleştirmişler

Sığınmacının boynuna saplanan plastik mermi çıkarıldı. Plastik merminin saplanması için çivi benzeri tel yerleştirilerek güçlendirildiği belirlendi.

Ne olmuştu?

  • İdlib’deki hain saldırıdan sonra Türkiye sınır kapılarını açacağını duyurmuştu. Türkiye'nin AB’ye gitmek isteyen mültecileri durdurmama yönünde aldığı kararı duyan göçmenler sınıra doğru akın etmeye başlamıştı. Bakanlıktan yapılan son açıklamaya göre şu ana kadar sınıra 142 bin 175 kişi göç etmiş durumda.

Almanya'ya çağrı: Göçmenleri alın
Jurnal.ist

Özel harekat polisleri Yunanistan sınırında göreve başladı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Edirne Valiliği'ni ziyaret ettikten sonra yaptığı açıklamada Yunanistan güvenlik güçlerinin göçmenlere sınır hattında uyguladığı işkence ve zulme karşı tedbirlerin artırılacağı ve sınır hattında güvenliği sağlamak üzere Meriç Nehri boyunca bin özel harekat polisinin yerleştirileceği açıklamasının ardından Türkiye'nin farklı illerinden çok sayıda Özel Harekat polisi otobüslerle Edirne'ye sevk edilmeye başladı. PÖH'ler dosta güven düşmana korku salıyor...