BİP WEB: Bilgisayardan BİP'e nasıl girilir?

YUNUS EMRE ŞAHİN
Abone Ol

BİP WEB giriş ve kullanımını adım adım anlattık. Uygulama içinden yapılacak birkaç ayarla basit yöntemler sayesinde BİP'i bilgisayar üzerinden kullanabilmek mümkün. İşte bilgisayardan BİP'e girme yöntemi:

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında hızlı yükselişiyle dikkat çeken BİP, aslında WhatsApp'ta olduğu gibi birçok farklı ipucu barındırıyor. Bu ipuçları sayesinde uygulamayı çok daha hızlı ve kullanışlı hale getirmek mümkün oluyor. Yöntemlerden biri BİP'te son görülmeyi kapatmak. Ayrıca BİP WEB ile sınıfından geri kalmıyor.

Bu sayede anlık mesajlaşma ve görüntülü görüşmelerde karşı taraf son olarak ne zaman BİP'e girdiğinizi göremiyor. WhatsApp ile tamamen aynı mantıkta çalışan bu özellik aktif edildiğinde siz de karşı tarafın en son ne zaman BİP'e giriş yaptığını göremiyorsunuz.

BİP'te son görülme nasıl kapatılır?
Salt Okunur

Rehber: Yüzde yüz yerli Turkcell BİP’e ilgi her geçen gün artıyor!
Salt Okunur

Bilgisayardan BİP'e nasıl girilir? (BİP WEB)

BİP'te WEB sürümüne erişmek için öncelikle Profil kısmı üzerinden BİP WEB'e tıklamak gerekiyor.

En çok merak edilen detaylardan biri de BİP'in bilgisayar üzerinden kullanılıp kullanılmadığı... BİP, basit bir yöntem sayesinde bilgisayarlardan kullanılabiliyor.

Ardından QR Kod taratma ekranı karşınıza çıkıyor. Bu ekranda çıkan kare bölümü BİP WEB'deki koda göstermek gerekiyor.

Bunun için öncelikle BİP uygulamasında 'Profil' kısmına giriş yapmak gerekiyor. Akabinde profil ekranı üzerinden BİP WEB düğmesine tıklandığında karşınıza bir QR Kod ekranı geliyor.

BİP WEB'i açıp koda erişebilmek mümkün.

Daha sonrasında bu aşamada BİP WEB sayfasını açmak gerekiyor. Aşağıdaki adres üzerinden BİP WEB'e erişebilirsiniz.

BİP WEB

BİP hangi bilgisayarlarda aktif olduğu nasıl öğrenilir?

BİP'te WEB üzerinden erişimler doğrudan bu kısımdan görüntülenebiliyor.

Karşınıza gelen QR Kodu okuttuğunuzda işlem tamam. Akabinde BİP'i web arayüzü üzerinden bilgisayardan kullanmak mümkün hale geliyor. Aslında hepsi bu kadar basit.