Bilim & TeknolojiRobot dövüşleri başladı: İşte Japonya'yı mağlup eden ABD'li dev robotun görüntüleri

ABD ve Japonya'nın dev robot kavgası sonunda gerçekleşti

Ülkelerin en iyi robotu üretmek için birbiriyle yarıştığı şu günlerde ABD ve Japonya geliştirdikleri dev robotları sonunda karşı karşıya getirdi.

FERHAT AYDIN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
ABD ve Japonya'nın dev robot kavgası sonunda gerçekleşti
ABD ve Japonya robot dövüşleri

Ülkelerin en iyi robotu üretmek için birbiriyle yarıştığı şu günlerde ABD ve Japonya geliştirdikleri dev robotları sonunda karşı karşıya getirdi.

BEĞEN

Robot dövüşleri gecikmeli de olsa nihayet başladı. Dün itibariyle gerçekleştirilen ilk robot dövüşü ABD takımı ve Japonya takımını terk edilmiş bir fabrikada karşı karşıya getirdi.

ABD takımının robotu ilk etkinliği kazandı

ABD’nin mega robot dövüşleri için geliştirdiği Eagle Prime’ın test görüntüleri bu yılın Ağustos ayı başlarında paylaşılmıştı. 12 ton ağırlığındaki dev robot 4.8 metrelik uzunluğa ve 430 beygirlik bir güce sahip. Dövüşün kazananı ise ABD takımının testeresiyle dikkat çeken robotu oldu. İlk rauntlarda silahsız sade halleriyle dövüştürülen robotlar daha sonra mekanik eklemeler ve silahlar eklenerek pilotlar tarafından en maksimum seviyeye çıkarılarak dövüştürüldü. Bu mekanik eklemelerde en dikkat çeken ABD’ye ait robotun elindeki rakibin zırhını kesen testere oldu.

Robot dövüşlerini konu alan film büyük ilgi görmüştü

Bu büyük robot kavgalarında aksiyonun bol olacağını düşünürsek ilginin de oldukça fazla olacağını tahmin etmek zor değil. Öyle ki başrolünü Hugh Jackman’ın oynadığı büyük robotların dövüşünü tema olarak belirlendiği 2011 yapımlı bilim kurgu film Real Steel (Çelik Yumruklar) büyük bir ilgi görmüş, YouTube’taki videoları bile 100 milyonlar izlenmişti.

kaynak: engadged.com

0. İşte dev robotların dövüş görüntüleri:
0. Dev robotların yeteneklerinin gözler önüne serildiği görüntülerde büyük ilgi görmüştü.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
FERHAT AYDIN GZT Editörü

GZT’de teknoloji editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "CEO Hikayeleri" ve "Bin Oyunluk Kaset" programlarını hazırlıyor. Elon Musk denince onun için akan sular durur. Ferhat’a ferhat.aydin@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz