Bilim & TeknolojiiPhone yüzde 20'de kapanıyor sorunu ve kesin çözümü

iPhone'larda pil sağlığı nasıl kontrol edilir?

Apple, iOS 11.3 güncellemesiyle Pil Sağlığı özelliğini aktif etti. Peki ama bu özellik ne işe yarıyor ve nasıl kullanılıyor?

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
iPhone'larda pil sağlığı nasıl kontrol edilir?
iPhone Pil Sağlığı

Apple, iOS 11.3 güncellemesiyle Pil Sağlığı özelliğini aktif etti. Peki ama bu özellik ne işe yarıyor ve nasıl kullanılıyor?

BEĞEN

Apple, geçen hafta yayınladığı iOS 11.3 güncellemesiyle Pil Sağlığı özelliğini aktif hale getirdi. Bu sayede kullanıcılar iPhone ya da iPad'lerin bataryalarının sağlık durumlarını görebiliyor. Diğer değişle Apple artık ek uygulama kurmadan bataryaların sağlığı hakkında bilgi veriyor. Böylece kullanıcılar bataryaların sağlık durumunu kontrol edip servisin yolunu tutabiliyor. : )

iPhone'lardaki Pil Sağlığı menüsü bu şekilde görünüyor.
iPhone'lardaki Pil Sağlığı menüsü bu şekilde görünüyor.

iPhone'larda batarya sağlık durumu nasıl kontrol edilir?

Bu işlemi gerçekleştirmek için Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı yolunu izlemek yeterli. Burada "maksimum kapasite" şeklinde geçen bölüm pil kapasitesini gösteriyor. Yıllardır kullanılan iPhone ya da iPad'lerde bu rakamlar hayli düşük görülebilir. İşte bundan kaynaklı şarj seviyesi %20 - %30 gözükse de cihazlar aniden kapanabiliyor. Diğer seçenek ise "düşük kapasite". Bu seçenek de ürünlerin şarjdan sonraki kullanım süresini gösteriyor.

Ek olarak, "Pil olması gereken en yüksek performansı desteklemediği için bu iPhone aniden kapanabiliyor" uyarısıyla karşılaşan kullanıcıların "en yüksek performans yeterliliği" seçeneğini pasif hale getirmesi mümkün. Aslında bu sayede kullanıcılar otomatik olarak performans yönetimini değiştirebiliyor. Pilin sağlık durumu kötüyse "pil değişim gerekliliği" şeklinde uyarı da gösteriliyor.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.

BEĞEN
NASA korkunç bir 'göktaşı' iddiasında bulundu VİDEO / 00:54

NASA korkunç bir 'göktaşı' iddiasında bulundu

Ahmet Zarifoğlu Bilim & Teknoloji Pazartesi 18:20, 18.11.2019
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz